Zejména mladí lidé si často myslí, že jsou nesmrtelní. Není to ještě ani týden od nehody, při níž zahynula mladá řidička a její spolujezdkyně a kamarádka byla vážně zraněna. Obrovská tragédie se stala na Mostecku.

Dvě mladé dívky online streamovaly na Facebook svou zběsilou jízdu, která skončila špatně. Řízení téměř vůbec nevěnovaly pozornost, spíše je zajímalo, kolik lidí je právě sleduje. To mělo za příčinu, že narazily ve vysoké rychlosti do protihlukové stěny.

Případ otřásl širokou veřejností, proto je pravděpodobné, že se video bude promítat i v autoškolách. Ale jak se zdá, někteří si nevezmou ponaučení nikdy. Pár dní poté se objevilo na internetu další šokující video, tentokrát z Havířova – záznam najdete zde.

Dívky se natáčí ve vysoké rychlosti na mobil a přitom mají hlavy vystrčené z vozidla, což je krajně nebezpečné. "Hlídka, která vyjížděla z vedlejší cesty, je možná mohla vidět, stálo před nimi sice nějaké auto, je tu velký provoz, takže pokud se rozhlíželi, kdy můžou vyjet, mohli toto přehlédnout. Navíc nevíme z toho záznamu, jak rychle to vozidlo jelo, jestli bylo možno si jich všimnout,“ řekl FTV Prima Ivo Kališ, zástupce ředitele městské policie Frýdek-Místek.

„Dívky se určitě dopustily přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, protože porušily povinnosti spolujezdce, navíc ohrožovaly svůj život nebo zdraví,“ dodává Ivo Kališ.