Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Další hollywoodská hvězda ve Varech! Dorazil Ethan Hawke, osobně ho přišel přivítat Bartoška

Ethan Hawke na festivalu v Karlových Varech.
Zdroj: Profimedia
Hvězda ve Varech

Americký herec, spisovatel a režisér Ethan Hawke dnes dopoledne přijel do Karlových Varů na filmový festival. Odpoledne osobně uvede film Zoufalství a naděje, ve kterém hraje hlavní roli. V sobotu se pak Hawke zúčastní diskuse na festivalových KVIFF Talk. Na slavnostním zakončení festivalu také převezme Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary.

Americký herec Ethan Hawke přijel před 11:00 do karlovarského hotelu Pupp, v němž hlavní hosté festivalu bydlí a kde jej přivítal prezident festivalu Jiří Bartoška. Na Hawka už čekaly dvě desítky fanoušků. Dnes se objeví ještě na červeném koberci a ve Velkém sále hotelu Thermal. Uvede tam film Zoufalství a naděje, v němž hraje roli kněze, který prochází krizí víry.

Do Varů už také ve čtvrtek kolem jedenácté večer dorazil herec Johnny Depp, který se rychle přivítal s fanoušky a zmizel v grandhotelu Pupp.

Čtyři nominace na Oscara

Umělecky všestranně nadaný Hawke prorazil díky filmu Společnosti mrtvých básníků Petera Weira, který mu svěřil roli plachého studenta Todda vystupujícího ve filmu po boku učitele v podání Robina Williamse. Začátkem devadesátých let hrál například ve filmech Bílý tesák nebo jako rebelující Troy v generační komedii Bolestná realita. Klíčový okamžik dekády i celé kariéry přišel v roce 1995, kdy jej Richard Linklater obsadil do romance Před úsvitem, což vyústilo nejen ve společné působení na dalších dvou pokračováních trilogie Před soumrakem a Před půlnocí, dokončených s devítiletými odstupy.

S Linklaterem spolupracoval Hawke na osmi filmech, a to nejen jako herec, ale i jako spoluscenárista. Režijní debut zaznamenal dramatem Chelsea Walls, po němž následovala adaptace vlastního románu Hořká krajina, dokument Seymour: An Introduction a prozatím poslední Blaze, životopisný snímek zpěváka country Blaze Foleyho, k němuž napsal i scénář. Dodnes si vysloužil čtyři nominace na Oscara. Dvě za herecké výkony ve filmech Training Day a Chlapectví, další dvě za scénáře ke snímkům Před soumrakem a Před půlnocí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy