Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Další fatální chyba lékařů v Pardubicích, kde zničili Adámka: Miminko je kvůli nim postižené

Další fatální chyba lékařů v Pardubicích, kde zničili Adámka: Miminko je kvůli nim postižené
Zdroj: unsplash.com
další adámek
V pardubické nemocnici došlo k dalšímu pochybení lékařů. V nemocnici, kde nechali krvácet Adámka, opět chybovali. Tentokrát to skončilo zdravotním postižením novorozence, kterému pozdě podali antibiotika. Případ se odehrál letos v červnu.

V roce 2017 se v pardubické nemocnici odehrál případ, který otřásl širokou veřejností. Došlo tam k ochrnutí devítiletého Adámka Vyčítala Po operaci mandlí masivně krvácel na chodbě, ale lékaři se mu začali věnovat až po 13 minutách. Jen díky záchranářům, kteří ho resuscitovali, chlapec přežil. Po komplikacích má poškozený mozek a skončil v bdělém kómatu. Nyní v pardubické nemocnici došlo k dalšímu pochybení zdravotníků.

Letos v červnu se pak v téže nemocnici odehrála další tragédie. Skončila zdravotním postižením miminka. Podle informací MF DNES mělo dítě po narození v krvi streptokoka a měla mu být podána antibiotika. Dítě sice potřebné léky dostalo, bohužel ale až o několik hodin později, než mělo.

Čtyři měsíce od porodu už je bohužel u miminka znatelné, že mu tato chyba lékařů způsobila zdravotní postižení. Vývoj dítěte se zastavil.

V případu Adama Vyčítala bude soud teprve rozhodovat o vině. U případu z června však nemocnice přiznala vlastní chybu, detaily ale nezveřejnili. "Provedli jsme šetření, zda byl dodržen doporučený standardní medicínský postup. Vyhodnotili jsme to tak, že došlo k nesouladu mezi postupem doporučeným odbornou společností a mezi tím, jakým způsobem naši lékaři prováděli léčbu," uvedla mluvčí Nemocnice Pardubického kraje Kateřina Semrádová. Podle radního pro zdravotnictví Ladislava Valtra teď v nemocnici musejí začít padat hlavy.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy