Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek The Voice Ewa Farna

Nejnovější kauzy

Další drsný závod! Petr Vágner kvůli sportu možná zazdí Primu!

Petr byl i na závodech Spartan Race v Austrálii.
Poslední místa z navýšené kapacity zbývají na startu Krkonošské padesátky (a 25), královského podniku nejen Kilpi Trail Running Cupu, ale celé domácí sezony horského běhání. Máte poslední šanci, běží se už v sobotu 4. srpna. A mezi účastníky rozhodně potkáte slavné tváře. Jednou z nich je moderátor primáckého Top Staru Petr Vágner.

Proběhnout si Krkonoše, už to zní skvěle. Po nádherné trase, doladěné v loňském třetím ročníku, ještě líp. Nadšené ohlasy účastníků můžete číst na fórech i v reportážích… Vykřičník bliká jen u té padesátky, ale pokud si netroufáte, můžete běžet pětadvacet. Po stejně náročné trati, s nárokem na plnohodnotné body do žebříčků KTRC (padesátka dostává navýšené, pochopitelně). Oba mají skyrunningový punc.

Petr Vágner má podobných závodů za sebou několik. A rozhodně se aktuálně tvrdě připravuje a je ve skvělé formě. „Jestli to dám? V horách? V tom vedru? Nevím, chci to zkusit… a když to vyjde, tak by to mohl byt nominační závod na příští rok do Španělska. Bude se startovat od moře až do hor a zpět. Trasa má okolo 74 kilometrů! A vše ve stoupání,“ přiblížil sympatický moderátor.

„O týden později bych měl běžet ve Staré Boleslavi ještě Zátopkovu desítku. Kde by měla být na startu i Dana Zátopková a běžet třeba David Svoboda nebo i Roman Šebrle, na to se také moc těším,“ pokračoval Vágner, který je sportovec tělem i duší.

Základní itinerář zní takto: Ze skiareálu kus po modré sjezdovce a pak po Mechové pěšince nahoru na Pláně. Odtud dál ke Klínovkám, tam doleva k vrcholu Stohu, to je nejkrásnější horský trail. Padák dolů pod lanovkou poprvé rozseká nohy… pokračuje se vzhůru k úbočí Kozích hřbetů, zde doleva po kamenech traverzem a pak dolů k hotelu Horal. Tady stojí rozcestí. Dlouhá vede dál k Boudě U Bílého Labe, na Davidovky, skialpoovou tratí do Labského dolu, na lesní cestu U Dívčí lávky, červenou sjezdovkou na Medvědín, kolem Harrachovy skály a pod Hromovkou dolů do Špindlu. Krátká to zlomí dolů, čeká ji strmá stěna Stohu a pak doběh do skiareálu. Popis nestačí, tohle se musí zažít. Podle předběžné startovní listiny patří k největším favoritům Jiří Čípa, který se ukazuje ve skvělé formě, jeho věhlas doběhl už dávno z Brna do evropských hor, byl i členem zlatého českého týmu na nedávném mistrovství světa právě na Sněžce a této trati má co vracet. Dále bývalí vítězové KTRC Petr Muras a Tomáš Maceček. Po delší pauze se do seriálu vrací Kateřina Matrasová, první královna Krkonošské 50. K tomu běžci z Polska, Slovenska, Nizozemska, Francie a dalších zemí. Jak známo, dříve se tu objevili i Vít Pavlišta, Ondřej Fejfar, Radek Groh nebo Stanislav Řezáč a další známá jména.

Vágner se na závod hodně těší, ale jen co doběhne, bude muset rychle do práce. „Určitě bych rád poděkoval organizátorovi Krk.50 Martinu Dvořákovi a trenérovi Honzovi Jirkalovi, gymu Hit Fit Flora. Uvidíme, jak to dám, ale hned se musím přesunout na Primu, kde večer vysílám. Jsem zvědav, jestli to stihnu,“ dodal s úsměvem Vágner.

Mohlo by vás zajímat

Další články