Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Další drsné obvinění Cimického: Povalil mě a osahával, líčí známá moderátorka

Moderátorka Martina Vrbová: Cimický se na mě vrhnul a osahával mě!
Zdroj: Se souhlasem České televize
+ Dalších 6 fotografií
sexuální obtěžování

Na psychiatra Jana Cimického (73) se valí obvinění ze sexuálního obtěžování jako lavina. Nejdříve známého doktora obvinila zpěvačka Jana Fabiánová (42), načež se se svými příběhy ozvaly další ženy. Nyní svou hrůznou zkušenost ze setkání s Cimickým popsala na Instagramu i moderátorka Martina Vrbová-Hynková (49).

Další osobou, která se přidala k ženám obviňujícím psychiatra Jana Cimického ze sexuálního obtěžování a útoků, je moderátorka Martina Vrbová-Hynková známá například z pořadu Sama doma. Skandál původně rozpoutala dcera zpěvačky Nadi Urbánkové - zpěvačka a herečka Jana Fabiánová. Ta 28. října v reakci na udělení státního vyznamenání pro Cimického na svůj Facebook napsala, že ji měl laureát ve své ordinaci sexuálně napadnout. Vzápětí se v médiích doslova roztrhl pytel s dalšími ženami, které měl známý doktor zneužívat. 

Kvůli obtěžování pacientek musel v Bohnicích skončit

V pořadu 168 hodin vysílaném v neděli 7. listopadu 2021 mluvily některé z obětí. Bývalý ředitel psychiatrické nemocnice v Bohnicích Zdeněk Bašný v pořadu potvrdil, že Cimický tam musel skončit po obviněních ze sexuálního napadení. Na jedné z pacientek lesbické orientace měl vykonávat pohlavní styk, což žena popsala ve zmíněném pořadu.

Nyní se se svou zkušeností svěřila i moderátorka Martina Vrbová-Hynková: "S doktorem Cimickým jsem před dvaceti lety uváděla pořad Co mám dělat, když... On byl v roli odborníka, který radí -náctiletým s jejich problémy, já jsem pořadem provázela a vedla s doktorem Cimickým rozhovory. Zároveň jsem se podílela na přípravě scénáře. A právě při přípravě jednoho dílu tohoto pořadu jsem od MUDr. Cimického potřebovala doplňující informace. Navrhl mi, abych se za ním zastavila u něj v ordinaci. Náš pořad jsme tam natáčeli a prostředí ordinace jsem dobře znala. Tentokrát jsem ale byla bez štábu, sama," popsala na úvod Vrbová.

"Povalil mě na sedačku a začal osahávat"

Načež popsala, co se dělo poté: "MUDr. Cimický mě krátce po příchodu napadl. Povalil mě na sedačku, kde mě začal osahávat na prsou a líbat. Ve chvíli, kdy se mi podařilo ho na chvíli odstrčit, začal recitovat jednu z jeho básní. Byla jsem v naprostém šoku. Po nějaké době se mi podařilo z ordinace utéct a v panice doběhnout na autobus. Ubránila jsem se, ukončila spolupráci na pořadu a dala si závazek, že s panem doktorem se již nikdy osobně nesetkám," popsala moderátorka pořadu Sama doma svůj hrozivý zážitek. Událost se na ní podle jejích slov dlouhodobě nepodepsala, ale přesto musela zážitek několik měsíců zpracovávat.Příběh zveřejnila právě proto, aby podpořila Janu Fabiánovou a další ....

Jan Cimický veškerá obvinění vznesená proti němu popřel s tím, že se nikdy žádného profesního pochybení nedopustil. Na základě nedávných informací ho začala vyšetřovat policie.
Související články

Další články