Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Další desítky nakažených v Praze: Fotbalisté si přinesli koronavirus z večírku v nočním klubu

Další desítky nakažených v Praze: Fotbalisté si přinesli koronavirus z večírku v nočním klubu
Zdroj: pexels.com
+ Další 4 fotografie
koronavirus
Koronavirus se dál šíří a hygienická stanice v Praze eviduje 59 osob, které se nakazily na večírku v jednom z klubů na Praze 2. Dalších více než 120 lidí muselo do karantény a nákaza se rozšířila i mezi pražskými fotbalisty. Lidé spekulují o tom, že nákazu přinesl někdo, kdo příznaky nemoci nepociťoval.

Pandemie koronaviru je stále ve hře a na jednom večírku v pražském klubu onemocněli další lidé. "Hygienické stanici hlavního města Prahy byla hlášena onemocnění koronavirem covid-19, kdy nemocní měli společný kontakt v klubu v Praze 2. Na základě hlášení jednoho onemocnění stanice vyhledala dalších 17 účastníků oslavy a u 15 z nich se nákaza koronavirem potvrdila," uvedla pro Seznam Zprávy ředitelka pražské hygieny Zdeňka Jágrová

Na večírku si užívali zábavu i pražští fotbalisté. Zřejmě jde o hráče rezervních týmů pražské Bohemky, Sparty a Dukly. Letní příprava se kvůli nákaze koronavirem bude muset odložit. Jágrová potvrdila, že dokázali dohledat ještě dalších 31 infikovaných, kteří se oslavy nezúčastnili. Byli ve stejný den v prostorách klubu, kde se nákaza přenášela.

Lidé spekulují o bezpříznakovém případu

Hygienická stanice tak eviduje 59 nakažených lidí a 121 osob muselo do karantény kvůli blízkému kontaktu s infikovanými koronavirem. Mezi lidmi na sítích i v médiích se traduje, že nákazu přinesl někdo, kdo byl typický bezpříznakový případ. Mohlo jít o mladou dívku, se kterou přišli fotbalisté do kontaktu. Hygiena tyto řeči nepotvrdila.

"Lze předpokládat, že zdrojem nákazy byla osoba, která v den akce neměla žádné příznaky onemocnění, a nic jí tedy nebránilo se akce účastnit," vysvětlila Jágrová s tím, že jde jen o kvalifikovaný odhad, který nelze potvrdit ani vyvrátit.

Související články

Další články