Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Další brutální záběry z Dánska: Po tom, co v zoo rozřezali před očima dětí žirafu, udělali v muzeu to samé s vlkem. Varování! Snímky obsahují reálné záběry

Z fotografie je jasně patrné, že některým mladým návštěvníkům pohled
na pitvu zvířete nedělá dobře.
Zdroj: Profimedia.cz

Celým světem stále hýbe kauza, kdy se kodaňská zoo rozhodla zabít žirafího samce i za velkého protestu veřejnosti. Tvrzení, že samec byl neužitečný a nemohl by být spářen a zařazen do rozmnožovacího programu, rozhodně nikoho neuspokojilo a tamní ředitel Bengt Holst dostal už spoustu nepříjemných výhružek.

Navíc celý akt „popravy“ žirafáka byl proveden veřejně, a dokonce na něm byly přítomny děti. Zoo se brání tím, že jde o poučnou záležitost a zvídavé děti z ní mohou mít užitek, další strana nesouhlasí a myslí si, že by u takového krvavého aktu děti být neměly. Bouřlivé protesty ještě ani neutichly a už se v médiích objevuje další kontroverzní akce, tentokrát z dánského Natural History Museum v Aarhusu.

Muzeum v rámci programu zimních aktivit pro děti zařadilo veřejnou pitvu vlka. Šéf komunikace Pernille Moelgaard uvedl, že šlo o to, ukázat, jak fungují a vypadají plíce. Zvíře prý muzeum dostalo od přírodního parku a není jasné, za jakých okolností zemřelo.

Zatímco některé děti zvědavě přihlížely, jiné se se strachem v očích odvracely. A jaký je váš názor? Měly by děti takovéto záběry vidět? Pište nám do diskuze pod článkem. Vaše názory nás zajímají.

Související články

Další články