Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Další bouře na obzoru: Jorge bude řádit v Británii, pak se přesune do Česka

Zdroj: Pixabay
počasí
V pátek měla zasáhnout britské ostrovy bouře Jorge s vydatným deštěm a větrem až 150 kilometrů v hodině. Meteorologové vydali varování před povodněmi. Bouře Jorge se vyskytne i u nás v Česku, sem přinese vítr o rychlosti 90 km/h.

Spojené království by se mělo připravit na nebezpečné počasí, silný vítr může způsobit kolaps v letecké dopravě a zpozdit lety, zároveň může zkomplikovat i silniční a železniční dopravu. Vítr může v nárazech dosáhnout až 150 km/h.

Bouře zasáhne Česko

Jorge ovlivní počasí i v Česku už v sobotu v noci. "Zpočátku přinese sníh, který bude přecházet v déšť nebo déšť se sněhem. Už v nočních hodinách začne zesilovat vítr na horách, v nárazech dosáhne rychlosti až 70 km/h," vyjádřila se Dagmar Honsová V neděli by se měl vítr uklidnit a zpomalit na 20 km/h.

V pátek od páté hodiny večerní až soboty deváté hodiny ranní platí výstraha, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav před náledím.

Pozor na náledí

Teploty budou večer klesat pod nulu a v místech, kde bude tát sníh či bude mokrý povrch, se bude vytvářet náledí. Od druhé poloviny noci a ráno se od západu místy vyskytne sněžení přecházející do deště, ojediněle i mrznoucího. Výstraha platí hlavně pro Středočeský, Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský kraj.

Hrozí nebezpečí uklouznutí, starší či méně mobilní lidé by tedy měli omezit vycházky, na neošetřených komunikacích může být zkomplikovaná doprava, řidiči by měli být velmi opatrní.

Související články

Další články