Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023

Dali mu nový obličej! Jak dnes vypadá hasič, kterému se na tváři rozškvařila helma?

Jak vypadá muž po popálení obličeje ?
Zdroj: dailymail.co.uk
+ Dalších 7 fotografií
Pat Hardison dostal nový obličej od dárce Davida Rodebaugha, který zemřel při nehodě na kole letos v srpnu. Transplantace obličeje byla velmi riskantní a byla jen padesátiprocentní šance, že ji Hardison přežije. Naštěstí to Pat zvládl a konečně se může cítit jako člověk.

I když byla operace velmi náročná a nemusel ji přežít, stejně ji podstoupil. Pat byl po popálení obličeje opravdu znetvořen a velmi trpěl. Malé děti a i ty jeho vlastní před ním strachy utíkaly. Vážné popálení utrpěl při hašení požáru v jednom domě pro seniory v Mississippi, v září roku 2001.

Byl normální den jako každý jiný. Hasiči byli přivoláni k požáru, a když vešli do domu, aby našli starší paní, stala se nehoda. Pat vstoupil do domu se třemi kolegy, když se najednou nad ním utrhl strop. Jeho ochranná helma se vlivem horka začala hodně rychle škvařit. Když se mu ji podařilo sundat, popadl dech a zavřel oči. To mu zachránilo zrak.

Dobrovolný hasič Bricky Cole později popsal ten strašný okamžik, když Hardison vyšel z domu. Z jeho obličeje se kouřilo a byl spálený na uhel!

Pat strávil 63 dnů v nemocnici. Přišel o uši, rty, nos a víčka. Skoro neviděl. Trápily ho silné bolesti, které ne a ne polevit. Když se vrátil domů, jeho tři malé děti Alison, Dalton a Averi byly z jeho vzhledu vyděšené a bály se ho. Patovi bylo hrozně. Dětem to nemohl dávat za vinu. Byly příliš malé, aby pochopily, proč má tatínek takový obličej. Dlouho po úrazu se Pat ukrýval doma. Když už musel vyjít na ulici, setkával se s nepochopením. Občas na něj někdo křičel, že je zrůda.

Muž nutně potřeboval nový vzhled. Utápěl se dlouhé roky v depresích, které nebraly konce S lékaři se dohodli, že podstoupí operaci a navrátí mu tvář. Zákrok byl velmi riskantní, ale Pat to riziko podstoupil. Chtěl žít, ne trpět.

Nyní, tři měsíce po zákroku, se muž stále zotavuje. S novým obličejem však dostává novou šanci na život. Ještě pořád bude brát léky, aby jeho tělo transplantát neodmítlo. Doktor Rodrigez říká, že člověk, který nezná Patův příběh, skoro nepozná, že by na jeho obličeji bylo něco divného. Konečně se cítí mnohem líp a nebojí se chodit mezi lidi. Teď vypadá jako každý normální člověk.

Je neuvěřitelně vděčný svému dárci Davidovi. Je mu velmi líto, co ho potkalo v tak mladém věku. Bez něj by byl jeho život mnohem těžší.

Nyní doufá, že vše půjde dobře, jeho obličej se zahojí a bude žít plnohodnotný život jako předtím. Snaží se dodat odvahu i jiným podobně postiženým lidem nebo válečným veteránům. Má velké ambice, které chce dotáhnout do konce.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy