Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Dali jsme si jen kafe! Faltýnek se omluvil za noční schůzku s Prymulou

Dali jsme si jen kafe! Faltýnek se omluvil za noční schůzku s Prymulou
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
Kauza
Od dnešního rána hýbe Českem zpráva o tom, jak si ministr zdravotnictví Roman Prymula vyšel společně s Jaroslavem Faltýnkem ve středu ve večerních hodinách do restaurace na Vyšehradě, ačkoliv jsou všechny podniky kvůli koronaviru uzavřeny. Šéf poslanců ANO vzal veškerou odpovědnost na sebe.

Jaroslav Faltýnek si v pátek ráno ve sněmovně sypal popel na hlavu. „Omlouvám se za to, že jsem narušil důvěru, že jsem poprosil pana ministra, abychom se potkali v uzavřené hospodě,“ uvedl Faltýnek.

Poslanec za ANO chtěl probrat s Prymulou misi vojenských zdravotníků z USA. Majitel restaurace Rio´s se s Faltýnkem dobře zdá, a tak oba poslance nechal v salonku v době, když už měla být restaurace dávno uzavřena.

Výzva k rezignaci

"Já jsem poprosil pana ministra Prymulu, až bude mít chvilku čas, abychom se potkali, aby mě informoval jako předsedu klubu o aktuální situaci a současně mně vysvětlil vlastně tu otázku zahraniční mise lékařů z Ameriky, protože to bude muset schvalovat Poslanecká sněmovna,“ řekl šéf klubu ANO.

Prymula čelí kvůli aféře výzvám k rezignaci. Pirátský poslanec Ondřej Profant řekl, že takovým jednáním se důvěra obyvatel pro vládní restrikce zavedené k omezení šíření epidemie covidu-19 nezíská a nařízení jsou k ničemu. Jan Bartošek (KDU-ČSL) poukázal na to, že na ministerstvu zdravotnictví je zcela dost kanceláří pro takové setkání. Předseda klubu STAN Jan Farský prohlásil, že když šéf boje proti pandemii nemá důvěru obyvatel, zaplatí za to lidé svými životy, a nikoli politici několika procenty ve volbách.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy