Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Dagmar Pecková útočí: 4 Tenory prohlásila za kýč, vrátilo se jí to i s úroky

Dagmar Pecková: 4 Tenory označila za kýč
Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
útok

Úspěch hudebního uskupení 4 Tenoři zřejmě nedá spát operní divě Dagmar Peckové (61). Ta se totiž prostřednictvím svého facebookového profilu pozastavila nad tím, že právě jejich album vydává hudební vydavatelství Supraphon, a tvorbu svých kolegů z branže nazvala kýčem. Reagoval jí sám producent 4 Tenorů Janis Sidovský, který jí připomněl, že zatímco oni vyprodali Forum Karlín dvakrát po sobě, ona musela svůj koncert zrušit.

Není to tak dávno, co Dagmar Pecková veřejně zesměšňovala svou kolegyni Evu Urbanovou, a to jenom kvůli tomu, že se pod její fotkou u článku objevilo jméno právě Urbanové. Tehdy si zpěvačka nejenže neodpustila rýpnutí do postavy stejně staré operní pěvkyně, ale navíc se dotkla snad nejcitlivějšího místa, které Urbanová má, a to mateřství, jak jsme psali.

Kdo by si myslel, že šlo o ojedinělý případ, je na omylu. Zpěvačka se totiž nyní veřejně pustila do kritiky hudebního uskupení 4 Tenoři, které je složené ze zpěváků Mariana Vojtka, Pavla Vítka, Jana Kříže a operního tenora Michala Bragagnola.

4 Tenoři jsou kýč, tvrdí Pecková

Tohle teď vydává Supraphon! Co furt nějakej Smetana… kýč nade vše,” napsala Pecková na svůj facebookový profil k odkazu upozorňujícího na nové album 4 Tenorů a čekala na souhlasné komentáře svých přátel. “Vždyť neumí zpívat. Ach jo. Kde je dno,” napsal jí Bobo Sobotka, kterému zpěvačka odpověděla, že to evidentně nevadí, protože jde o v řádě druhé album Tenorů.

Zlatá Kalivodová,” vzkázal jí neúspěšný kandidát do Senátu a bývalý radní České televize Zdeněk Šarapatka, jehož komentář Pecková odměnila smějícím se smajlíkem.

Sidovského vzkaz hbitě smazala

Zatímco souhlasné komentáře kvitovala, jeden se na jejím profilu moc neohřál. A to ten od producenta uskupení a partnera Pavla Vítka Janise Sidovského. “Paní Pecková, vzpomínám si, že před časem za mnou byl váš kolega Darek Král a pomáhal jsem zachránit váš koncert ve Foru Karlín, který zaznamenal minimální zájem publika. Pomáhal jsem vyjednat, abyste jej mohli odložit. 4 Tenoři tento sál vyprodali dvakrát. Chápu, že pro vás může být pohled na náš úspěch skličující, nicméně myslím, že jste si popletla žánry. Při vašem vzdělání jistě víte, že slovo tenor se neváže výhradně k opeře, ale je to hlasové zařazení mužského hlasu, které má například Justin Timberlake. Pozdravuje vás můj partner Pavel Vítek, hráli jste spolu v Hudebním divadle Karlín. A přeji vám, ať se daří,” vzkázal jí Sidovský, který naší redakci naznačil, že za útokem může být obyčejná závist.

Chápu, že pohled na naše plné sály může být pro paní Peckovou skličující, ale myslím, že si popletla žánry. My nepředstíráme, že zpíváme operu, jde o projekt muzikálových zpěváků. Slovo tenor se neváže jen k opeře, ale to, předpokládám, paní Pecková ví,” napsal redakci eXtra.cz Sidovský, jenž stojí za úspěchem 4 Tenorů, se kterými vyprodává jeden velký sál za druhým.

Související články

Další články