Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Dagmar Havlová ukázala dojemný vzkaz, jímž ji kdysi Václav vyznával lásku

Zdroj: Archiv Dagmar Havlová, profimedia.cz, koláž eXtra.cz
+ Další fotografie
vzpomínka
Bývalá první dáma a herečka Dagmar Havlová (67) sdílela na svých sociálních sítích dojemnou vzpomínku, kdy jí její zesnulý manžel a bývalý prezident Václav Havel (†75) vyznal lásku v Den svatého Valentýna s krásným vzkazem a snímkem z mládí.

Uplynulo již více než devět let od úmrtí posledního prezidenta Československa a prvního prezidenta České republiky Václava Havla, který za sebou zanechal nezapomenutelnou stopu. Kritik totalitních režimů, autor krásných citátů a perspektivních myšlenek po sobě zanechal i manželku a bývalou první dámu Dagmar Havlovou, která na svého milovaného zavzpomínala pár dní před dnem zamilovaných.

Na svých sociálních sítích sdílela dojemnou vzpomínku, kterou ji obdaroval Václav na Den svatého Valentýna. „Na svatého Valentýna dává své ženě její milující manžel svou fotku z doby, než začal stárnout a chřadnout,“ vzkázal Havel tehdy své ženě Dagmar.

„Dívám se na obrázek, který mi dělá radost celý rok a připomíná mi ty šťastnější životní okamžiky. Je třeba si dělat radost. Zvláště v tomto období nejistoty a zvláště z věcí, které nám byly darovány z lásky. Kousek radosti a lásky posílám i já vám. Hezký den. Vaše Dagmar Havlová,“ napsala ke vzpomínce na Václava.

O seznámení a svatbě

Dagmar se s Václavem seznámila na podzim roku 1989 během oslav 30. výročí divadla Semafor. Pár měsíců před svatbou se začali společně objevovat na veřejnosti a Dáša se o Václava starala i v době, kdy měl po operaci nádoru na plicích roku 1996.

4. ledna 1997 se na žižkovské radnici za tehdejšího prezidenta Václava Havla provdala. Tehdy neuplynul ještě ani rok od smrti jeho předchozí ženy Olgy Havlové, ale dle Havla dostal k novému sňatku požehnání.

Dagmar stála věrně po boku svého manžela v dobách, kdy ho zrazovalo zdraví, i v radostných momentech. Založili spolu Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97.

Související články

Další články