Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Jozífek tatínka dochoval, odhalila v emotivním vyznání Havlová. Co vzkázala Abrhámovi do nebes?

Zemřel Josef Abrhám: Dagmar Havlová mu poslala vzkaz do nebe
Zdroj: profimedia, herminapress, koláž eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií
dojemný vzkaz

Česko zasáhla smutná zpráva, zemřel herec Josef Abrhám (†82). Jeden z nejvýraznějších hereckých talentů posledního století naposledy vydechl v pondělí 16. května. Tedy téměř rok poté, co po operaci zemřela jeho manželka Libuše Šafránková (†68). Řada slavných je z úmrtí legendy zdrcena. Ke smutné události se vyjádřila přes sociální sítě jeho herecká kolegyně a bývalá první dáma Dagmar Havlová (69).


"Včerejší zatmění měsíce a sluneční bouře přinesla smutnou zprávu. Téměř do roka za svou ženou odešel i tento noblesní, vzdělaný člověk, kolegiální herecký partner a především velký herec moderního intimního stylu. Odešel kamarád Josef Abrhám. Upřímnou soustrast Jozífkovi, který tatínka dochoval, Mirce i celé truchlící pečující rodině. Milý Pepo, tu zmrzlinu si dáme spolu až TAM. Bůh s Tebou. Modlím se," napsala Havlová na svůj Instagram.

Spolu s dojemným vzkazem sdílela i snímky z filmů, ve kterých si po boku Josefa Abrháma někdejší první dáma zahrála.

Vzpomínka Geislerové

Havlová není jediná, která věnovala příspěvek na Instagramu tomuto legendárnímu umělci. "Drahý Josefe.. děkuju za všechen smích a krásu. Za pana Vránu a Králíka. Za Jiljí.. Za Odcházení. A i za tu facku ve výtahu ,Evžene.. Sbohem a na shledanou," napsala k Abrhámově černobílé fotce populární herečka Aňa Geislerová. Spolu s Abrhámem si půvabná zrzka zahrála ve filmu Kráska v nesnázích. Právě v tomto snímku přišlo na již zmíněnou facku ve výtahu.

Poslední Abrhámův rok

Poslední rok života Josefa Abrháma nebyl nejšťastnější. Před jedenácti měsíci mu zemřela jeho životní láska, s níž strávil přes čtyřicet let, Libuška Šafránková. Když se ukázal po dlouhé době na jejím pohřbu, fanoušci i přítomní byli vyděšení, protože měl zapadlé tváře a nepřítomný pohled. Právě tyto snímky z pohřbu jsou i těmi posledními veřejně dostupnými, na nichž se herec objevil.

Abrhám žil se Šafránkovou dlouhá léta ve vile v pražských Záběhlicích a po její smrti zela prázdnotou. Abrháma si k sobě na Moravu vzal syn Josef Abrhám mladší, který se rozhodl o otce postarat, jak před časem informoval web Sedmička. O Abrháma se na sklonku života starala i synova žena Ludmila, která je vášnivou zmrzlinářkou.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy