Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

Dagmar Havlová o muži svého života: Vašek byl láska na první pohled, musel mě ale dobývat

Dagmar Havlová slaví 70 let.
Zdroj: Se souhlasem CNN prima NEWS, koláž eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií
Zpověď

Herečka a bývalá první dáma Dagmar Havlová slaví životní jubileum. Při té příležitosti se rozhodla stanice CNN Prima NEWS natočit dokument o jejím životě, který se odvysílá ve středu 22. března. V něm se Havlová rozpovídala mimo jiné o svém zesnulém manželovi, mateřství, o postu první dámy i o tom, jaké byly její herecké začátky. 

Dagmar Havlová se zapsala do srdcí mnoha lidí. Nejprve hrála ještě pod dívčím jménem Dagmar Veškrnová v mnoha snímcích jako Holka na zabití, Holky z porcelánu, Zítra to roztočíme, drahoušku...! nebo Veselé Vánoce přejí chobotnice, jak píše ČSFD.

Když si ale vzala prezidenta Václava Havla, začala jí nová a mnohem náročnější životní etapa. Stala se první dámou a byla doslova pod drobnohledem médií. I z toho důvodu nerada dává rozhovory.

S médii příliš nevychází

Zpravodajské platformě CNN Prima NEWS se ale podařilo dostat Havlovou na rozhovor a vznikl z toho dokument při příležitosti jejích sedmdesátin, které 22. března slaví.

„O Dáše se ví, že pokud jde o komunikaci s médii na osobní témata, hodně šetří slovy, a rozhodně to nepovažuje za svou oblíbenou činnost. Určitě se na tom podepsal i určitý hon, který si jako bývalá první dáma s médii užila. I proto si nesmírně vážíme její důvěry a jsem pyšná na to, že si pro takhle velký rozhovor vybrala právě mne,“ nechala se slyšet redaktorka Martina Jandová, která je zároveň Dášinou dlouholetou kamarádkou.

Havel ji musel dobývat

Dokument zmapuje nejen její dětství, herecké počátky, ale také manželství s Havlem, divadlo, roli babičky i náročný život na pozici první dámy. „Já nemám nikdy v životě nic zadarmo, nikdy! Když mě provází štěstí, tak jde ruku v ruce s nějakým smutkem. Nedostávám nic zadarmo, to si zase nemyslete,“ přiznala v dokumentu Havlová.

Dagmar se rozpovídala i o svém vztahu s Havlem. „S Václavem to byla láska na první pohled, oboustranná. Ale teda Vašek mě musel hodně dobývat...“ nechala se slyšet. V dokumentu se objeví také její přátelé, kteří pošlou gratulace. Mezi nimi například herci Jiřina Bohdalová, Tereza Voříšková, Mirek Donutil, prezident Petr Pavel nebo slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

Exkluzivní dokument Životní příběh Dagmar Havlové Veškrnové odvysílá CNN prima NEWS ve středu 22. března, v den 70. narozenin Dagmar Havlové Veškrnové, hned po speciálním vydání pořadu SHOWTIME od 20.10.

Trápení Alex Mynářové a strach o vážně nemocného syna: Kvůli chronickým zánětům ledvin podstoupil roční léčbu

Související články

Další články

Nejnovější kauzy