Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Dagmar Havlová má plány: Chce na Hrádečku vystavět apartmánový komplex

Zdroj: Profimedia.cz
projekt
Dagmar Havlová (66) má se slavnou chalupou na Hrádečku, kterou zdědila po Václavu Havlovi, velké plány. Podle deníku MF Dnes chce na pozemcích náležících k chalupě hotelový komplex, ve kterém nebude chybět muzeum bývalého prezidenta.

Dagmar Havlová už podle deníku zažádala o změnu územního plánu pozemku, patřícího k chalupě, kde Václav Havel trávil značnou část života. Hotelový resort složený z apartmánů, muzea i parkoviště by se měl nacházet od Havlovy chalupy 300 metrů.

O změnu územního plánu zažádala Havlová na Městském úřadě v Trutnově, kde je plánovaný projekt již v procesu. "V rámci podaného návrhu na změnu byla ze strany žadatele předložena studie k plánovanému záměru výstavby objektu Hrádeček Resort, která obsahuje navrhované rozmístění apartmánů s hlavním objektem," řekl Marek Hlíza z oddělení územního plánování trutnovské radnice.

Pozemky, kde má apartmánový resort vzniknout, spadají pod chráněné území přírodního parku Hrádeček, proto se k plánovanému projektu musí ještě vyjádřit další orgány.

„Byla bych velmi ráda, kdyby se to upravilo rozumně, aby třeba bylo kde zaparkovat. Budu podporovat jakoukoliv věc, která zajistí, že místo ožije. Na druhou stranu nechci, aby tam vznikly gigantické apartmány,” sdělila starostka města Mladé Buky, do jehož katastru parcely plánovaného resortu patří. Starostka Lucie Potůčková ještě doplnila, že v dané lokalitě není vytvořená infrastruktura ani kanalizace a proto se žádné velké stavby v okolí Hrádečku realizovat nemohou.

K novému projektu se sama Dagmar Havlová nevyjadřuje. "Jedná se o soukromou věc a do té vám, promiňte, nic není," citoval deník Barboru Pavlovskou z Nadace Dagmar a Václava Havlových Vize 97.

Chalupu Hrádeček nazýval Václav Havel svým existenciálním domovem. Vlastnil ji od poloviny šedesátých let a naposledy tam také 18. prosince 2011 vydechl.

Související články

Další články