Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Dagmar Havlová končí s kariérou: Po 40 letech se rozhodla přestat hrát

Zdroj: profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
loučení
Dagmar Havlová (66) se loučí s Divadlem na Vinohradech. Její novou a zároveň poslední rolí je ta hlavní v inscenaci Návštěva staré dámy, kterou režíruje ředitel Národního divadla Jan Burian. Dagmar Havlová opouští své dlouholeté angažmá ve vinohradském divadle po čtyřiceti letech.

Hereckým partnerem Dagmar Havlové v Návštěvě staré dámy je ředitel vinohradského divadla Tomáš Töpfer. Bývalá první dáma si ve hře Friedricha Dürrenmatta zahraje postavu Claire Zachanassianové.

„Já jsem se tou Klárkou zabývala už léta, protože to byla role, se kterou bych se chtěla rozloučit tady v divadle,“ prozradila Dagmar Havlová pro Českou televizi. „Prošla si mnoha stíny, a proto se z ní stala krutá žena a chce se pomstít,“ popsala svoji postavu Havlová. „Myslím, že už nastal čas v nejlepším odejít,“ doplnila.

Bývalá první dáma se tak loučí s hereckou kariérou po čtyřiceti letech. Angažmá ve vinohradském divadle přerušila jen kvůli státnickým povinnostem a potom na kratší dobu, když zemřel její manžel, bývalý prezident Václav Havel (†75).

Dagmar Havlová na domácí scéně excelovala také například ve hrách Zkrocení zlé ženy, Lady Macbeth nebo Její pastorkyňa. Mezi její výrazné role za poslední dobu patřily i Marie Stuartovna nebo kněžna Raněvská z Višňového sadu.

Související články

Další články