Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Dáda Patrasová přechytračila policii: Nemohli jí sebrat řidičák, vykroutila se jak žížala Julie

+ Dalších 8 fotografií
nehoda

Zpěvačka a herečka Dagmar Patrasová (66) usedla za volant, pár desítek metrů od domu jako by nevybrala zatáčku a hned to napálila do zaparkovaného auta a betonové zábrany tak, až na místě řidiče vylétl airbag. Dechovou zkoušku odmítla, a když po ní policisté v pondělí odpoledne chtěli další důležitou věc, šikovně se jí vyhnula. Co se redakce eXtra.cz dozvěděla od strážců zákona?

Dagmar Patrasová: Tajemství řidičáku

„Řidička nabourala do zaparkovaného auta a následně do betonových zábran. Odmítla se ale podrobit dechové zkoušce. Pokud řidič dechovou zkoušku odmítne, hrozí mu pokuta do padesáti tisíc korun a zabavení řidičského průkazu až na dva roky,“ řekl eXtra.cz v den nehody tiskový mluvčí pražské policie Jan Daněk s tím, že na tísňovou linku byla nehoda nahlášena ve 14:45.

A právě od něj v úterý přišlo doplnění.

„Řidička na místě nepředložila řidičský průkaz, takže jsme jí ho nemohli vzít. Policie takové oprávnění obecně má,“ přidal podrobnosti.

Na doplňující dotaz, co nepředložení řidičáku v policejní mluvě znamená, doplnil: „Jestli ho měla v kapse a jen ho nevyndala, nebo ho skutečně u sebe neměla, to netuším. Policisté ji nicméně k předložení řidičského průkazu vyzvali, na tuto výzvu reagovala ale negativně,“ dodal Daněk.

Podívejte se na video, jak se Patrasová po nehodě netradičně pohybovala po Vinohradech a jak skončila i na zemi:

Záchrana?

Už samotné odmítnutí podrobit se dechové zkoušce mohlo být pro ni spásou. Více než jedno promile alkoholu v krvi je totiž trestněprávní malér.

„V případě, kdy si řidič není jistý, že ‚nenadýchá‘ více než 1 promile, zdá se být výhodnější dechovou zkoušku odmítnout a riskovat tím sankci za přestupek, a nikoli trestný čin,“ uvedl pro eXtra.cz advokát JUDr. Jan Zůbek z webu Dopravní právo.

„Neseděla jsem za volantem!“

Redakce eXtra.cz se zpěvačkou hovořila jen pár hodin po nehodě a nezdálo se, že by byla úplně fit. „Neseděla jsem za volantem. Proč jsem odmítla dechovou zkoušku? Nechte mě být!“ mluvila unaveným hlasem a chvílemi jako by ani nerozuměla souvislostem.

Felix Slováček, kterého fotografové zachytili na místě nehody jen pár desítek metrů od jejich rodinného domu, nyní tvrdí, že se ke karambolu dostavil až na výzvu sousedů. „Dáda v tom autě jela sama. Musím to všechno vstřebat, ale na mé narozeniny jít nemůže, zkazila by mi je,“ sdělil nám.

„Dáda sama uznala, že nepůjde. Neměl jsem už ani sílu jí něco zakazovat,“ doplnil pak pro Blesk.

Zdroj náhledového videa: eXtra.cz, zdroj doprovodného videa: Aktu.cz

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy