Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Dáda Patrasová po nehodě odmítla nadýchat: Z ostudného videa je asi jasné proč. Co jí hrozí

+ Dalších 14 fotografií

Zpěvačka Dagmar Patrasová (66) dala svému oslavujícímu muži Felixi Slováčkovi (79) opravdu originální dárek k pondělním narozeninám. Zatímco on si přes eXtra.cz přál, aby jeho žena přestala pít, Dáda se rozhodla jinak: zaparkovala své auto do jiných a pak i do betonových zábran. „Řidička odmítla dechovou zkoušku,“ tvrdí policie. Jaký jí hrozí trest a co na jejím chování pro eXtra.cz vyzdvihl advokát? Podívejte se také na video, které ukazuje, jak bylo Dádě po nehodě.

Dagmar Patrasová: Opilecká historie

Královna dětských srdcí Dagmar Patrasová má smysl pro dost absurdní humor – to poslední, co si v den svých narozenin její muž přál, bylo, aby celý národ opět řešil, nakolik se tak mohla před svou čerstvou autonehodou „zlískat“, jak už se píše v diskuzích.

K nedůvěře ve střízlivost Dády mají čtenáři vcelku oprávněné důvody.

„Řidička nabourala do zaparkovaného auta a následně do betonových zábran. Odmítla se podrobit dechové zkoušce. Oznámení o nehodě jsme přijali ve 14.45,“ uvedl pro Blesk tiskový mluvčí pražské policie Jan Daněk. Zprávu o nehodě jako první přinesl web Aktu.cz.

„Nemám zatím informace o tom, zda policie řidičce na místě zabavila řidičský průkaz. Takové oprávnění ale policie obecně má,“ doplnil pak pro naši redakci mluvčí strážců zákona.

Objevilo se také video, v němž se Dáda po nehodě pohybuje ulicemi kolem své vily velmi nejistým krokem a nakonec před domovními i upadne.

Zdá se být evidentní, že žena, která před čtyřmi lety po dramatičtější bouračce nadýchala 2,5 promile a na rok a půl přišla o řidičák (navíc musela zaplatit pokutu 150 tisíc korun), nemá u řady lidí důvěru v tom, že by za volant tentokrát usedla střízlivá a že dýchat odmítla jen z uměleckého rozmaru.

Co jí hrozí

I tentokrát se na ni bude pohlížet tak, jako by se podívala na dno minimálně několika skleničkám.

„Jestliže se řidič odmítne podrobit orientační dechové zkoušce, dopustí se přestupku, za který mu může být uložena pokuta v rozmezí od 25 tisíc do 50 tisíc korun a zákaz řízení motorových vozidel na dobu od jednoho do dvou let,“ uvedl pro eXtra.cz advokát JUDr. Jan Zůbek z webu Dopravní právo.

„V případě, kdy si řidič není jistý, že ‚nenadýchá‘ více než 1 promile, zdá se být výhodnější dechovou zkoušku odmítnout a riskovat tím sankci za přestupek, a nikoli trestný čin,“ doplnil.

Je tedy možné, že pro Patrasovou to nakonec bude štěstí v neštěstí a vyvázne z maléru jednodušeji, než kdyby něco nafoukala…

Není ale jedinou celebritou s potížemi kvůli možnému alkoholu za volantem. Václava Jelínka z Lunetiku nyní policisté vyšetřují poté, co po srážce s jeho vozem na dálnici (a ještě po přejetí dalším autem) zemřel chodec. Dýchat do přístroje neodmítl, naměřili mu ale do 0,4 promile. Nyní se čeká na výsledky odběru krve. Na ten prý šel zcela dobrovolně, neboť je přesvědčený, že před jízdou vůbec nic nepil.

Zdroj náhledového videa Aktu.cz

Související články

Další články

Nejnovější kauzy