Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Dáda Patrasová o dceři i koroně a Vánocích: Hvězda dětských srdcí prolomila mlčení

Dáda Patrasová o dceři i koroně a Vánocích: Hvězda dětských srdcí prolomila mlčení
Zdroj: archiv
+ Dalších 6 fotografií
Exkluzivně
Dáda Patrasová (64) v Komorním divadle Kalich, kterou stihla redakce eXtra vyzpovídat, se rozpovídala o všem možném. Nejen, že se nám herečka a zpěvačka svěřila o tom, jak složitá je pro ni současná situace kolem koronaviru, také nám prozradila, jak bude trávit Vánoce a kdy se děti mohou zase těšit na Žížalu Julii!

Karolina Gudasová Neuvirthová, muzikálová herečka a zpěvačka, se rozhodla zaplnit mezeru na trhu se současnou kvalitní českou dětskou tvorbou. V příštím roce vyjede s dětskou show, ve které si děti v rámci tříhodinového vystoupení budou moci nejen poslechnout nové písničky zabývající se různými tématy, ale také se učit vyrábět zajímavé výrobky v Kvidových tvořivých dílnách, pochutnat si na popcornu anebo cukrové vatě.

Aby to dětem nyní během pobytu doma rychle uteklo, na YouTube kanálu Karol a Kvído jsou již nahrané taneční choreografie a videa k písním. Připraveny jsou pro ně také vánoční balíčky pro kluky i holčičky, ve kterých děti najdou CD, ručně šitou panenku Karol nebo panáčka Kvída, batoh z recyklovaného materiálu značky VecizVeci, odrazku, omalovánky, silikonové náramky nebo kšiltovku. Vánoční boxy lze koupit na shop.karolakvido.cz.

Témata písní se zabývají přírodou, v písni Pan doktor Zub se snaží děti zbavit strachu ze zubaře, v Dušan Poduška zase z duchů a strašidel. Bakterie vysvětlí dětem, proč mají uklízet, Semafor je učí znát dopravní pravidla. Na hudbě se s Karol podíleli Jary Tauber a Ondřej Žatkuliak. Texty převážně napsal Tomáš Dvořák ve spolupráci s Karol. Ke všem písním vznikly hudební videoklipy, které jsou volně dostupné na YouTube kanálu Karol a Kvído. A aby děti trávily čas také aktivně, choreografie tří písní se mohou naučit tančit podle Karol a Kvída.

Ve čtvrtek přišla pokřtít CD do Komorního divadla Kalich velmi dobře známá zpěvačka, herečka a moderátorka Dáda Patrasová. Karolina Gudasová Neuvirthová (28) právě vydala nové hudební CD a zpěvník pro děti. CD jí ve čtvrtek pokřtila. Podařilo se nám ji na akci vyzpovídat.

Teď ta doba kolem koronaviru, jak to zvládáte?

Je to hrozně svazující a člověk, jak je omezený, nemůže nikam jezdit. Měla jsem naplánováno odcestovat do zahraničí, to nešlo. A mám velký strach o svou dceru, o svého syna, vnuky, o manžela a zatím teda, musím zaťukat, nikdo z nich koronavirus neměl. Ani já.

Našla jste nějaký nový koníček během karantény?

Tak, čtu hodně, což jsem zanedbávala. Teď jsem dostala krásnou knížku od Haliny Pawlowské o tom, jak přežít koronavirus, za což jí moc děkuji. Čas trávím doma nebo na zahradě, maximálně jdu nakoupit a rychle zpátky. Mám doma pejska a kočičku, ti jsou se mnou hodně v kontaktu. Uklízím, vařím, nic moc se nezměnilo.

Co Vánoce, už jste začala s přípravami? A budete je trávit v rodinném kruhu?

Ne, dostala jsem akorát vánoční věnec, to je jediná ozdoba, kterou mám. Když se podaří živý stromek, bude živý stromek, když se nepodaří, vytáhnu umělý. Stromeček ale musí být, to bych nemohla vnoučatům udělat, aby nebyl. (smích) A myslím, že ano. My se tak většinou sejdeme odpoledne, uděláme si společné Vánoce a večer děti odejdou za svými partnery.

Blíží se pomalu Nový rok, máte nějaké předsevzetí nebo přání do dalšího roku?

Přání mám veliký. Už aby ten koronavirus skončil, už aby lidi mohli zase svobodně dýchat, svobodně se pohybovat, aby byli zdraví, aby byla zdravá moje rodina. Hlavně Anička

A vypadá to s vaší dcerou aspoň lépe? Ty krátké vlasy jí navíc moc sluší.

No, pořád je tam hrozba. Ale vypadá dobře, sluší jí to, ona je šťastnej člověk. Té sluší všechno.

Vraťme se k dnešní akci. Pro mnoho dospělých jste dodnes královnou dětských pohádek a písniček. Máte třeba ještě nějaké plány se Žížalou Julií? Nebo jste předala žezlo Karolině?

Karolině přeji hodně štěstí, všechno nejlepší a hodně šťastných dětí, ale žezlo jsem ještě nepředala. Ještě si to trochu ponechám. Určitě se děti mohou těšit na další vystoupení, už dostávám nabídky na jaro, takže pokračuju v tom, v čem jsem pořád. Z Karoliny mam velkou radost, je šikovná, pracovitá a plná elánu a z toho mám radost.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy