Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Dáda dnes sfoukne 62 svíček: Snímky z doby, kdy byla sexsymbolem Československa

Ani se nechce věřit, že Dagmar Patrasové je už 62 let.
+ Další 4 fotografie
Dagmar Patrasová byla na počátku normalizačních osmdesátých let na československé filmové scéně zjevením a dodnes je považována za sexsymbol tehdejší doby. Divákům se do paměti nesmazatelně vryly její odvážné polonahé scény z filmu Vrchní, prchni! nebo z Návštěvníků a jen stěží se dá věřit tomu, že od jejího narození uběhlo již 62 let.

Dagmar Patrasová se narodila v rodině zpěvačky a docenta AMU, k hudbě měla tedy vztah odmalička. Byla celkem vytíženým dítětem – chodila na klavír, do sboru a věnovala se i gymnastice a byla pohybově nadaná.

Umělecká branže ji ale velmi přitahovala, a tak šla po konzervatoři studovat herectví. Debutovala v Semaforu a její první filmová role přišla v roce 1973 v komedii Třicet panen a Pythagoras. Diváci si ji mohou pamatovat i z oblíbeného Studia Kamarád či z Arabely.

Největší úspěch sklidila až díky seriálu Návštěvníci, kde ztvárnila roli krásné vědkyně Káti. Ke zpívání pro děti se dostala přes role v pohádkách a spolu s žížalou Jůlií se stala nekorunovanou královnou dětských srdcí.

Hereččiny novější pokusy o návrat k filmu budí spíše rozpaky. V roce 2004 se objevila v bizarním hororovém snímku Choking Hazard, kde jezdila v tanku či vraždila zombie, a snímek s názvem Jedlíci aneb Sto kilo lásky z roku 2013, v němž se také objevila, se stal propadákem.

V roce 1983 se Dagmar vdala za saxofonistu a klarinetistu Felixe Slováčka (74), s nímž má dceru Annu a syna Felixe, díky kterému je babičkou. Manželství s hudebníkem ale rozhodně není harmonické a jejich krize je stále žhavým bulvárním tématem.

Mohlo by vás zajímat

Další články