Dagmar Patrasová se narodila v rodině zpěvačky a docenta AMU, k hudbě měla tedy vztah odmalička. Byla celkem vytíženým dítětem – chodila na klavír, do sboru a věnovala se i gymnastice a byla pohybově nadaná.

Umělecká branže ji ale velmi přitahovala, a tak šla po konzervatoři studovat herectví. Debutovala v Semaforu a její první filmová role přišla v roce 1973 v komedii Třicet panen a Pythagoras. Diváci si ji mohou pamatovat i z oblíbeného Studia Kamarád či z Arabely.

Největší úspěch sklidila až díky seriálu Návštěvníci, kde ztvárnila roli krásné vědkyně Káti. Ke zpívání pro děti se dostala přes role v pohádkách a spolu s žížalou Jůlií se stala nekorunovanou královnou dětských srdcí.

Hereččiny novější pokusy o návrat k filmu budí spíše rozpaky. V roce 2004 se objevila v bizarním hororovém snímku Choking Hazard, kde jezdila v tanku či vraždila zombie, a snímek s názvem Jedlíci aneb Sto kilo lásky z roku 2013, v němž se také objevila, se stal propadákem.

V roce 1983 se Dagmar vdala za saxofonistu a klarinetistu Felixe Slováčka (74), s nímž má dceru Annu a syna Felixe, díky kterému je babičkou. Manželství s hudebníkem ale rozhodně není harmonické a jejich krize je stále žhavým bulvárním tématem.