Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Ďábelské kolo štěstí zavařilo soutěžícím v MasterChefovi. Polévka jak z nemocniční kuchyně vyřadila Zdeňka

MasterChef 2021: Kolo štěstí zavařilo soutěžícím. Polévka jak z nemocniční kuchyně vyřadila Zdeňka
Zdroj: Se souhlasem TV Nova
kuchařská show

I v posledním díle kuchařské show MasterChef zaskakoval za Radka Kašpárka zotavujícího se z operace neméně slavný kuchař Zdeněk Pohlreich. Soutěžící se museli poprat s kolem štěstí, na kterém si vytočili suroviny i omezení při vaření.

Nový díl oblíbené televizní kuchařské show MasterChef se nesl ve znamení stálým divákům již známého "kola štěstí". Na něm si však soutěžící nevytočili výhry, ale naopak omezení při vaření a suroviny, které museli použít. Místo Radka Kašpárka, který se zotavoval z proběhlé operace páteře ještě jednou zaskakoval kuchař Zdeněk Pohlreich.

Kapesní nožík a minuta ve spíži

"Hlavně nechci šafrán", sdělila před roztočením kola Jitka, načež si vylosovala právě tuto surovinu. K tomu měla omezení, že nesměla použít žádnou tekutinu. Besky musela použít tofu a nesměla mít v pokrmu nic zeleného. Péťa si vytočila kalamáry a žádné červené maso. K tomu si však ještě dobrovolně přibrala malý kapesní nožík ve tvaru rybičky, kterým musela krájet.

Paolo měl vařit z králíka, přičemž měl jen jednu minutu na to, vzít si potřebné suroviny. Nejvíce však překvapil Givi- ten si nejprve vylosoval že bude mít o pět minut méně, což se mu zdálo příliš mírné a proto zatočil znova, načež měl na přípravu jídla minut pouze patnáct a k tomu jako surovinu brokolici. To ho však nijak nevyvedlo z míry. Kuba si vylosoval kachní prso a žádnou sypkou surovinu a Zdeněk mušle a plněné jídlo.

Currywurst soutěžící zmátl

Jídla soutěžících porota moc nepochválila, na balkon nakonec putoval Paolo, u kterého se Pohlreichovi nelíbila příloha, ale jinak měl svého králíka vyladěného. V dalším úkolu měli soutěžící tipovat původ a název cizokrajinných jídel. Nejvíce jim zamotal hlavu tradiční berlínský currywurst, který uhodli správně jen Givi s Kubou a putovali tak k Paolovi na balkon.

Ve vyřazovací výzvě musel zbytek soutěžících připravit jídlo "take away"- tedy s sebou. Při vaření pak došlo ke kuriózním situacím. Jitka si zapomněla vzít potřebnou krkovici- tu jí nakonec porota dala za podmínky, že bude mezi nejlepšími dvěma, jinak v soutěži končí. Besky si zas místo kuřete vzala kachnu. Nejhorší jídlo však nakonec uvařil Zdeněk. Jeho kuře s rýží a vývarem nechutnalo žádnému z porotců. Radek Kašpárek, kterému soutěžní pokrmy přivezli domů, ho přirovnal k nemocniční kuchyni. Zdeněk tak musel odevzdat zástěru a se soutěží se loučí.


Související články

Další články