Byla to sukně z hedvábí, která stála 30 tisíc korun. Vysněná móda od Prady, kterou si Catherine Whitty (40), fyzioterapeutka z Melbourne, pořídila pro velkou parádu, jí ale přinesla spíš velké trápení.

Drahou sukni si vzala na oslavu a během večírku si ji polila šampaňským. Když zanesla oděv do čistírny, čekalo na ni nepříjemné překvapení. Nejenže jí neuměli sukni vyčistit, ale řekli jí, že by ze sukně nedostali žádnou skvrnu, protože látka je natolik citlivá, že i obyčejné postříkání vodou dokáže drahé hedvábí nenávratně zničit.

Běsná Catherine si ale poradila po svém, dala celou Pradu k soudu za klamání zákazníka a pro náhradu škody, a světe, div se, soud vyhrála! Přestože se manažeři prodeje snažili bránit tím, že Catherine zakoupila nadčasový model pro určené příležitosti, k jejich smůle bylo u výrobku uvedeno, že se jedná o sukni pro denní nošení.

Soud tak dal za pravdu podvedené kupující a módní gigant jí musel vrátit plnou částku ceny sukně a ještě k tomu navíc přidat odškodné, které Catherine musela utratit v čistírnách, kde přijali její zakázku.