Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

D1 v roce 2020: Řidiče čekají uzavírky a nekonečné peklo

Zdroj: profimedia.cz
problémy
V příštím roce nečeká řidiče vůbec nic lehkého. Na dálnici D1 budou muset počítat s rekordním počet uzavírek a kolonami, které budou patrně velmi časté. Na délce 70 kilometrů bude totiž probíhat rekonstrukce hned sedmi úseků.

„Bude to nejvypjatější stavební sezona z celé dosavadní modernizace D1,“ řekl Právu mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl. Mělo by se jednat o tyto úseky:

Mirošovice–Hvězdonice (21. až 29. km), Soutice–Loket (56. až 66. km), Koberovice–Humpolec (81. až 90. km), Humpolec–Větrný Jeníkov (90. až 104. km), Velký Beranov–Měřín (119. až 134. km), obchvat Velkého Meziříčí (141. až 146. km) a Devět Křížů–Ostrovačice (168. až 178. km).

Momentálně však kvůli zimě modernizace neprobíhá a bude se v ní pokračovat zase od března. „V průběhu dalších měsíců pak začne také modernizace toho posledního úseku, Devět Křížů–Ostrovačice, na jehož zhotovitele ještě probíhá výběrové řízení,“ dodal Rýdl.

Na kritickém úseku přes Vysočinu budou mít kamiony do 28. února při mohutném sněžení zakázáno předjíždět. Celá situace by se měla zklidnit v roce 2021, kdy se bude dokončovat rekonstrukce posledních tří úseků dálnice D1.

Související články

Další články