Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Czech Social Awards 2022: Popere se o ně Cristovao, Mikýř nebo Zástěra

Czech Social Awards 2022: Mikýř, Ben Cristovao nebo Dominika Alagia
Zdroj: Se souhlasem TV Nova/Profimedia/Martin Procházka/koláž eXtra.cz
+ Dalších 11 fotografií
Nominace

Letošní ročník Czech Social Awards odtajnil své nominace. Ačkoli nechybí řada stálic, jako třeba Karel "Kovy" Kovář nebo Ben Cristovao, mezi adepty na vítězství se zařadilo i několik překvapení. V kategorii Social Impact & Change je na ocenění nominován například Marek Dvořák, v sekci Fun & Entertainment je pak třeba populární moderátor a účastník soutěže Survivor Tomáš Zástěra. 

Dlouho očekávané nominace na Czech Social Awards, tedy ocenění, které se udílí nejvýraznějším tvářím české internetové komunity na sociálních sítích, jsou odtajněné. Fanoušci tak mohou na portálu SocialAwards.cz od 26. května hlasovat pro někoho ze 17 nominovaných napříč pěti různými kategoriemi.

V sekci Social Impact & Change má šanci na vítězství například Marek Dvořák. Ten na Instagramu během let získal více než sto tisíc followerů a je tak nejsledovanějším českým lékařem na sociální platformě. Fanoušky si dokázal získat poučnými a také často drsnými příběhy ze svého pracovního života. V kategorii mohou fanoušci hlasovat i pro lékařku Michalu Kněžkovou, expertku na první pomoc dětem, nebo pro Kateřinu Kopeckou, influencerku zaměřující se na sebepřijetí a sebelásku.

V kategorii Rising Star se objevila Lucie Zelinková, která se soustředí na knižní obsah a dokazuje, že knihy jsou stále v kurzu. Kromě ní získal nominaci i Jakub Paták, který vytváří cestovatelský obsah. Velké popularitě se těší i herečka a modelka Naomi Adachi, stejně tak i Sophie Sarlak. Asi nejvýraznějším jménem je v kategorii vycházejících hvězd Dominique Alagia, která se pyšní 700 tisící fanoušky na TikToku.

Nominace pro Mikýře i Zástěru

Český Instagram v kategorii Business nejvíce zaujal Lukáš Hejlík, který baví fanoušky svou Gastromapou. Šanci proměnit nominaci má i módní návrhář Jan Černý, stejně jako Markéta Pavleje. Ta má svůj profil věnovaný jídlu, ostatně se proslavila jako food bloggerka.

Tradičně natřískaná slavnými jmény je sekce Inspiration & Influence, v níž nominaci získal slavný český zpěvák a herec Ben Cristovao či stálice české YouTube scény Karel Kovy Kovář, jenž stále baví se svým naučným obsahem. Po bok dvou veleznámých jmen se tentokrát zařadil technologický nadšenec Petr Mára.

Řadu známých jmen má i kategorie Fun & Entertainment, v níž získal nominaci Martin Mikyska, alias Mikýř, jenž moderoval letošní předávání cen Anděl a proslavil se pořadem Mikýřova úžasná pouť internetem. Kromě něj bude o ocenění bojovat i Anička Dvořáková nebo moderátor Tomáš Zástěra, který je dobře známý zejména fanouškům televizní reality show Survivor, jíž se sám zúčastnil.

Tajemný pár na veřejnosti: Petra Nesvačilová ukázala přítele, se kterým čeká miminko

Související články

Další články

Nejnovější kauzy