Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Cyklisté si prošli peklem. Po krupobití si ze závodu odnesli nezvyklá zranění, nevyhnul se jim ani Sagan

Cyklisté si prošli peklem. Po krupobití si ze závodu odnesli nezvyklá zranění, nevyhnul se jim ani Sagan
Zdroj: Instagram
+ Další fotografie
Extrémní počasí
Málokdo pochybuje, že by vytrvalostní cyklistika byla med. Dlouhé tratě, vysoké převýšení a pády dělají závody pořádně nepříjemnou záležitostí. Tentokrát se k tomu přidalo i počasí. Cyklisty zasáhlo během druhé etapy závodu Critérium du Dauphiné silné krupobití, ze kterého si někteří účastníci odnesli pořádné modřiny.

Cyklisté, kteří projížděli vrcholem Col de Porte, zažili perné chvilky. Jako by nestačilo, že museli překonat velké převýšení, tentokrát se k tomu přidalo i pekelné počasí. Z ničeho nic se totiž spustilo silné krupobití, které na trati zasáhlo jak diváky, tak závodníci.

Ti si tak ze závodu odnesli obzvlášť nezvyklé zranění. Kroupy jim totiž doslova rozbombardovaly záda, na kterých měli jezdci jednu modřinu vedle druhé. Fotkami své puntíkaté "výzdoby" se pak pochlubili někteří cyklisté na sociálních sítích.

První v cíli měli štěstí

"Jako kdyby Dauphiné nebylo dostatečně náročné na nohy," napsal belgický jezdec Tim Declerq k fotce, kterou sdílel na svém instagramovém účtu. Podobně na tom byl i Francouz Maxime Chevalier a bolestivému krupobití se nevyhnula ani slovenská hvězda Peter Sagan

Bolest byla tak nesnesitelná, že někteří jezdci museli vyhledat přístřeší u fanoušků. Etapu tak dokončili až 14 minut po časovém limitu. To závodníci, kteří dojeli jako první, se mohli smát. Slovinský lídr závodu Primož Roglič stihl vyhlášení ještě za relativně dobrého počasí. Kolumbijec Egan Bernal, který na pódiu převzal bílý dres pro nejlepšího mladého jezdce, dlouho neslavil a utekl se schovat před šíleným počasím.

Související články

Další články