Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Cyklista se nabodl na větev, od smrti ho dělily dva milimetry

Adrian se v současnosti zotavuje po náročných operacích.
Zdroj: thesun.co.uk

Cyklistika je mnohem nebezpečnější, než si možná myslíte. A ani se jí nemusíte věnovat profesionálně – úplně stačí, když na silnici potkáte opilého řidiče… nebo zapomenete dávat pozor na stromy u cesty.

Adrian Wood z Velké Británie se společně se svým kamarádem projížděl poblíž Peterboroughu, když tu náhle prudce najel na kořen a byl doslova vymrštěn ze sedadla. Nešťastnou shodou okolností se přitom nabodl na větev.

Tato podivná nehoda se čtyřiatřicetiletému cyklistovi málem stala osudnou. Větev totiž jen o vlásek minula jeho krční tepnu. „Může mluvit o obrovském štěstí, že je stále mezi živými. Chybělo pár milimetrů a vykrvácel by,“ uvedl jeho ošetřující lékař.

„Nezbývalo mi než jít kus cesty pěšky. Celou dobu jsem se díval upřeně před sebe a dělal velmi opatrné kroky. Bylo mi jasné, že jestli se ta větev pohne nesprávným směrem nebo se z rány uvolní, zemřu,“ vzpomíná Adrian, který nakonec musel podstoupit hned dvě operace. „Nebolelo mě to, ale pocit, že mi ta věc trčí z krku, byl odporný,“ dodal.

Související články

Další články