Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

ČVUT omezuje výuku, ČZU kvůli koronaviru uzavřela brány: Přednášel tam nakažený

ČVUT omezuje výuku, ČZU kvůli koronaviru uzavřela brány: Přednášel tam nakažený
Zdroj: eXtra.cz
+ Další fotografie
Covid-19
Kvůli zákeřnému koronaviru musela být na pražské ČVUT omezena výuka a na ČZU byla zrušena úplně. Jeden z nakažených, který nyní leží v Nemocnici Na Bulovce, na České zemědělské univerzitě totiž přednáší. Také přišel do kontaktu s kolegou, který se koncem minulého týdne zúčastnil obhajoby jedné závěrečné práce na ČVUT.

V České republice byly potvrzeny první tři případy nakažených novým koronavirem. Jedním z hospitalizovaných v Nemocnici Na Bulovce je muž, který se před nedávnem vrátil z konference v Udine v Itálii, odkud si nemoc přivezl.

Nakažený muž přednáší na České zemědělské univerzitě v Praze, kde vyučoval i po návratu z Itálie. Kvůli tomu přijala ČZU speciální opatření a v pondělí i v úterý ruší výuku.

Covid-19

Virus se objevil v jedenáctimi­lionovém čínském městě Wu-chan, odkud se začal šířit. 30. ledna 2020 Světová zdravotnická organizace (WHO) vyhlásila kvůli epidemii nového koronaviru globální stav zdravotní nouze. Do 31. ledna 2020 bylo více než 125 potvrzených případů nakažení virem na minimálně 22 místech mimo pevninské území Číny. Vakcína by mohla být zhotovena za 18 měsíců.

Omezit výuku musela také ČVUT v Praze, protože jeden z vyučujících přišel do kontaktu s nakaženým kolegou z ČZU. Konkrétně se zrušená výuka týká Fakulty strojní. Muž, který zatím nevykazuje žádné známky nakažení, se minulý týden ve čtvrtek zúčastnil obhajoby jedné závěrečné práce. "Muž, který se vrátil z konference v Udine a je hospitalizován na Bulovce, je z České zemědělské univerzity. Jeho kolega (stále zdravý) byl ve čtvrtek na obhajobě doktoranda v Dejvicích na Fakultě strojní," píše děkan v e-mailu, který byl rozeslán studentům.

Rychle se šíří

Nový koronavirus, který byl pojmenován Covid-19, děsí občany po celé republice. Ohniskem nemoci je Čína, odkud se nemoc rychle šíří do světa. 30. ledna 2020 Světová zdravotnická organizace (WHO) vyhlásila kvůli epidemii nového koronaviru globální stav zdravotní nouze. V polovině února podlehla nákaze první oběť v Evropě, jednalo se o čínskou turistku ve Francii. Později začal koronavirus zabíjet v Itálii, kde má na svědomí už 41 obětí a více jak tisíc nakažených. Itálie se stala třetí nejpostiženější zemí chorobou Covid-19.

Koronavirus postihl i další evropské země jako je Rakousko, Německo, Chorvatsko nebo Španělsko. Bohužel ani České republice se nákaze nevyhnula. Jsou zde potvrzeny tři případy a nyní se čeká na výsledky testů u dalších.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy