Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Cukrářská show Peče celá země je zpátky: Čtyřikrát více zájemců i nová porotkyně

Peče celá země
Zdroj: Se souhlasem České televize
+ Další fotografie
PEČE CELÁ ZEMĚ

V polovině března se na obrazovky České televize vrátí divácky velmi oblíbená cukrářská show Peče celá země. Televizní fanoušky bude opět příjemně bavit moderátorská dvojice Tereza Bebarová a Václav Kopta. V porotě usedne stejně jako minule Josef Maršálek, který však letos bude mít novou parťačku Michaelu Landovou. Ta nahradí bývalou porotkyni Mirku van Gils Slavíkovou.

Bábovky, dorty, zákusky a další dobroty. To vše teď budeme pravidelně vídat na obrazovkách České televize, kde se dvanáct amatérských cukrářů utká o titul jen pro toho nejlepšího. Do svých kalendářů si můžete zapsat datum 12. března, protože přesně tento den se zábavná cukrářská show vrátí.

Druhá řada Peče celá země

První řada úspěšné show, kterou vyhrála bývalá právnička Petra Burianová, byla odvysílána v roce 2020 a u diváků měla velký úspěch. „Po úspěchu premiérové řady se nám přihlásilo čtyřikrát více zájemců, na konkurz jsme tak pozvali třikrát více lidí než při první sérii,“ uvedl vedoucí dramaturg Martin Poláček pro web mediaguru.cz. Zároveň také dodal, že nejvíce amatérských cukrářů a pekařů se tentokrát přihlásilo z Jihomoravského a Moravskoslezského kraje.

Peče celá země je českou verzí The Great British Bake Off. Soutěžící chtějí podat nejlepší výkon, a tak často vytahují ze svých šuplíků recepty, které se dědí z generace na generaci. Není pak divu, že se někdy i porota olizuje až za ušima.

Přestože oba porotci působí velmi mile, i oni budou umět amatérské cukráře pěkně potrápit, a to pomocí kreativních výzev. Po každém napínavém pečícím souboji jeden ze soutěžících vypadne, o čemž vždy rozhodne porota. Ale ani pro ni to občas nebude jednoduché.

Michaela Landová v Peče celá země

Už ostříleným porotcem je Josef Maršálek, který je nejen excelentním cukrářem, ale i filantropem a podnikatelem. Je spoluzakladatel firmy Fat Brothers a pravidelně píše do tištěných médií, tvoří recepty, píše knihy a vede cukrářské kurzy. Jako šéfkuchař londýnského obchodního domu Harrolds exceloval a pekl pro britskou královnu Alžbětu II., prezidenta Baracka Obamu, zpěvačku Lady Gaga, zpěváka sira Eltona Johna nebo pro módního guru Karla Lagerfelda. Není divu, že se soutěžícím budou občas klepat trémou ruce, když vědí, kdo jejich sladké výtvory bude ochutnávat.

Vedle Josefa Maršálka letos nově usedne food blogerka, lektorka cukrářských kurzů, spisovatelka a zároveň i velká milovnice makronek Michaela Landová. Ta se webu super.cz svěřila, že je to pro ni velká výzva. „Myslím, že si diváci oblíbili nejen samotný formát, ale velký podíl na tom měli jistě i soutěžící a hlavně také porotci Mirka Slavíková a Josef Maršálek. Stejně spravedlivé a přínosné hodnocení a rady se budu snažit předávat i já,“ prozradila Landová. On sama má nejraději kynuté těsto a při sladkém tvoření se nejvíce těší na finále, tedy dekorování a zdobení samotných dezertů či dortů.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy