Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Čtyřměsíčního Tadeáška zatížila kameny, hodila do řeky a pak všem lhala: Nyní spadla klec

Čtyřměsíčního Tadeáška zatížila kameny, hodila do řeky a pak všem lhala: Nyní spadla klec
Zdroj:
+ Dalších 5 fotografií
Tadeášek
Šokující případ z Mělnicka je konečně uzavřen. V květnu minulého roku Veronika Z. nahlásila policii, že jí někdo unesl malého Tadeáška poté, co usnula v parku. Po kojenci okamžitě pátraly desítky policistů a nasadili i helikoptéru, nakonec se ale ukázalo, že pravda byla mnohem děsivější. Matka totiž zanedbala péči o děťátko, které zemřelo, a tak se rozhodla, že se tělíčka zbaví. S přítelem ho vložila do batohu, který zatížili kameny a vhodili ho do řeky. Oba nyní policie obvinila z trestného činu usmrcení z nedbalosti.

Policisté stíhají matku malého Tadeáška z Hořína a jejího přítele za usmrcení z nedbalosti a šíření poplašné zprávy spáchané ve spolupachatelství. Muži hrozí trest odnětí svobody až na tři léta, ženě až šest let, neboť jako matka porušila povinnost vyplývající jí ze zákona. ČTK to dnes řekla mluvčí mělnické policie Markéta Johnová.

Matka dítěte loni v květnu nejprve policistům oznámila, že jí někdo zřejmě ukradl v hořínském parku kočárek se čtyřměsíčním dítětem, když při slunění usnula. Následovala rozsáhlá pátrací akce. Později Veronika výpověď změnila s tím, že miminko zemřelo a popsala místo, kam tělo ukryla. Tadeáše nacpala do batohu, ten zatížila kamením a hodila ho do řeky. Miminko našli na dně potápěči.

Matka nebyla pod vlivem

„Mohu potvrdit, že dítě bylo nalezeno v řece, zatížené kamením. Podle matčiných slov jí dítě z neznámých důvodů zemřelo. Kriminalistům následně označila místo, kde se tělíčka a kočárku zbavila,“ uvedla mluvčí mělnické policie Markéta Johnová pro naší redakci. Po nalezení bezvládného tělíčka následovala pitva.

Podle policie nebyla matka v době oznámení pohřešování potomka pod vlivem alkoholu nebo drog. Vyšetřování je uzavřeno, obvinění jí bylo sděleno i na základě závěrů znaleckých posudků z různých oborů.

Tělíčko mohli sežrat sumci

Jednání Veroniky Z. doslova šokovalo Tadeášova biologického otce, který pro matku požadoval spravedlivý trest. „Jak ji potrestat? Měl jsem chuť jí něco udělat, že jí zlámu ruce… Ale prostě s tím bude žít. Bude tady chodit a každý to bude vědět," řekl pro eXtra.cz Dominik S.

Podle něj chybělo málo a nemohl svého syna ani řádně pohřbít. "Kdyby ho tam hodila bez kamenů, tak ho nikdy nikdo nenajde, už jen kvůli tomu, že v řece je plno sumců, kteří žerou všechno," šokoval syrovou výpovědí Tadeášův biologický otec.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy