Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Čtyřletý hoch byl nalezen mrtvý: Měl ho zabít muž, který mu dělal chůvu

Policie nalezla ostatky čtyřletého hocha v Nizozemsku.
Zdroj: Profimedia
Brutální čin

V Nizozemsku bylo nalezeno tělo teprve čtyřletého belgického chlapce Deana V., který se minulý týden ztratil. Podezřelý muž, který byl zároveň jeho "chůvou", skončil ve vazbě. Již dříve byl odsouzen za sexuální obtěžování a vraždu, jak informovala nizozemská policie. O případu informovalo BBC.

Tragický případ se stal jedné belgické rodině. Čtyřletý chlapec Dean V. byl nalezen mrtvý v Nizozemsku. Minulou středu měl strávit čas u rodinných přátel a další den být u prarodičů, jenže tam již nedorazil. Rodiče ho nahlásili jako pohřešovaného a také uvedli, že se o něj má starat čtyřiatřicetiletý Belgičan Dave de K.

Dave de K. byl již v minulosti odsouzen za zneužívání dvouletého chlapce, což následně vedlo i k jeho smrti. Trest mu skončil v roce 2018. Rodiče čtyřletého Deana neměli ani ponětí, že muž byl v minulosti ve vězení.

Překročil s hochem hranice

Belgičan se tak ihned stal podezřelým v tomto případu zmizení. Svědci podle BBC uvedli, že čtyřletý hoch byl s mužem viděn v belgickém městě Sint Niklaas nedaleko Antverp. Tělo chlapečka bylo nalezeno v pondělí 17. ledna pozdě večer na umělém ostrově v provincii Zeeland v Nizozemsku. Policie následně vystopovala i podezřelého muže, a to až v nizozemském městě Meerkerk, což je asi 120 kilometrů severovýchodně od místa, kde bylo nalezeno tělo dítěte.

Dave de K. skončil v policejní cele. Důvody, proč chlapce zabil, nejsou zatím známé. Vyšetřování totiž stále pokračuje. Když Dave hlídal děti, vždy oba říkali, že společně hráli hry,“ řekla médiím zdrcená matka, která dodala, že kromě čtyřletého syna hlídal Dave i jeho sestru.

Policie potvrdila na Twitteru, že se našlo tělo pohřešovaného dítěte a poděkovala těm, kteří se zapojili do pátrání. Také vyjádřila rodině upřímnou soustrast.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy