Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Čtyři mrtví po pádu vrtulníku: Zkušený pilot tvrdí, že Kajínkův kamarád frajeřil před čínskými boháči

Záběry vrtulníku krátce před nehodou
+ Další fotografie
Středeční pád vrtulníku v Plzni, kdy se stroj zřítil na jednu z výrobních hal a při havárii zemřeli čtyři lidé, obestírá řada tajemství. Zkušené letecké harcovníky překvapily informace z nehody a říkají, že muž, s nímž se přátelil Jiří Kajínek (57), nejspíš neudržel na uzdě pokoru. S největší pravděpodobností prý spadl kvůli frajeřině!

K události došlo ve středu kolem páté hodiny odpolední.

„Je samozřejmě nesmyslné dělat nějaké předčasné závěry, než bude vyšetřena letecká nehoda. Nicméně můj názor je, že dělal kraviny. Je to vidět i na videích. Když pilot není zodpovědný, koleduje si a tahá čerta za ocas, vždycky to takhle dopadne,“ řekl nám zkušený pilot vrtulníků, který se se zesnulým kolegou dobře znal.

Hodně riskoval, tvrdí pilot

„Tento vrtulník, co měl i on, je uzpůsobený na přepravu osob. Rozhodně bych v něm nikdy nedělal frajeřinky deset metrů nad halou. Kdyby byl ve stroji sám, neřeknu. Ohrožoval by jen sebe. Ale dělat to s plnou posádkou? Nechápu. Chyběla tam pokora. Neměl tam co dělat, navíc v takové výšce. Minimální je 300 metrů nad zemí. Nad zástavbou létat s takovým strojem tak nízko, to prostě neexistuje,“ vysvětluje znalec létání s helikoptérami.

„Kdyby měl aspoň dvoumotorový vrtulník, tak neřeknu. Ale s jednomotorovým strojem je to skoro sebevražda, zastavit se takhle na místě. Takový vrtulník se nezvládne zastavit ve vzduchu a unést při tom čtyři lidi. Když se vrtule roztočí, funguje v podstatě jako plocha, jako křídlo. Ale pilot musí stále letět, strkat to dopředu. Nesmí se zastavit. Jinak stroj spadne. Když se ale dělají frajeřinky, tak to takhle končí,“ říká přesvědčivě pilot.

Smrt obchodních partnerů

„Co jsem slyšel, přijela mu delegace snad z Číny z firmy, pro kterou dělala pilotova společnost. Věnovali se leteckému průmyslu. Tomu patří i jedna z těch místních hal. Takže od nich dostal peníze za práci, pak se jim chtěl pochlubit, tak si s nimi zalétal a pak se s nimi zabil. Byli to dva muži a jedna žena,“ dodal náš zdroj.

Podle České televize vrtulník pomalu přeletěl před jednou halou, nad níž téměř zastavil, posléze už s velkými komplikacemi pokračoval dál, ale zakrátko se zřítil na halu zinkovny. Hala má mít i porušenou statiku.

Zesnulým pilotem má být podle Blesku Bohumil D. (†32). Ten se stal známým před třemi lety, když s růžovou limuzínou vjel na Karlův most. Také se přátelil s Jiřím Kajínkem.

„Byl to dobrý kamarád. Znali jsme se rok. Párkrát jsem s ním vrtulníkem letěl i já,“ řekl Jiří na adresu zemřelého.

Mohlo by vás zajímat

Další články