Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Čtyři červencové premiéry v kině: Každý týden nový český film, na který se těšíte?

Rodinný film režiséra F. A. Brabce je o světě viděném očima toulavého psa Gumpa.
Zdroj: Se souhlasem Bioscop
+ Další 4 fotografie
filmové premiéry

Po dlouhé době kulturního temna, které způsobila pandemie koronaviru, se začínají konat akce. A lidé se vracejí také do kinosálů. V červenci se fanoušci filmů dočkají hned čtyř českých premiér, které by jim neměly uniknout. Zkrátka a dobře každý týden nový český film.

Kinosály zely dlouho prázdnotou. Teď se však na plátna opět vracejí filmy a vybírat je z čeho. Valí se na nás mnoho odložených premiér. Pro začátek se podíváme, jaké čtyři české filmy se dočkají v červenci 2021 svého uvedení.

Komedie Ubal a zmiz

Každej dokonalej plán se může podělat – tak zní podtitul nové české komedie Ubal a zmiz, která byla natočena ve stylu filmů Guye Ritchieho (Sbal prachy a vypadni). Jde o důkladně propletený příběh s mnoha překvapivými zvraty a notnou dávkou humoru. Film se začíná odehrávat na pěti různých místech Prahy.

Propletený zauzlenec se odehrává během jedné šílené noci. Dva kamarádi, Mireček a Vilém, se živí pěstováním trávy a dostanou nabídku, která se neodmítá. Prodat veškeré zásoby trávy za jednu noc. A už to jede…

Ve filmu režiséra Adama Hobzika zazářili Karel Dobrý, Matouš Ruml, Marek Lambora, Martin Hofmann či rapperka Šarlota. Premiéra je plánovaná na 8. července 2021.

Film Chyby Jana Prušinovského

Romantické drama Chyby je nový filmový počin režiséra Jana Prušinovského. Snímek bude uveden zhruba šest let od jeho posledního filmového počinu, kterým byly úspěšné Kobry a užovky. V mezičase mezi těmito dvěma snímky nelenil a natočil například seriály Most! a Trpaslík.

„Chyby jsou příběhem lidí, kteří nejsou ani dobří, ani špatní. Jak název filmu napovídá, v určitých momentech svého života chybují a za tyto chyby pak mohou být potrestáni,“ prozradil Prušinovský.

Chyby jsou vztahovou romancí. Energická pětadvacetiletá prodavačka Ema (Pavla Gajdošíková), která pracuje v supermarketu na malém městě, prožije jednu noc s třicetiletým pokrývačem Tomášem (Jan Jankovský), který žije v nedaleké vesnici. Od společně strávené noci si nejprve ani jeden z nich nic nesliboval, ale náhlé vzplanutí přeroste rychle v lásku, vztah a společné bydlení. Premiéra bude 15. července 2021.

Gump - pes, který naučil lidi žít

Gump patří k nejočekávanějším letním premiérám. Snímek o výjimečné psí lásce vznikl podle stejnojmenné knižní předlohy Filipa Rožka. Kniha Gump - pes, který naučil lidi žít se stala nejprodávanější knihou v ČR. Během jednoho roku se prodalo více než 150 tisíc výtisků. Získala i ocenění čtenářů Magnesia Litera.

Režie snímku se ujal režisér a kameraman F. A. Brabec. „Chtěl jsem zase jednou natočit něco esteticky krásného,“ prozradil Brabec. Do snímku se mu podařilo obsadit českou hereckou špičku. „Všichni od Bolka Polívky, Karla Rodena, Ivany Chýlkové, Evy Holubové až po Janu Plodkovou nebo Richarda Krajča, všichni kývli bez váhání,“ uvedl Brabec.

Autorem filmové písně Vítr do plachet je hudebník Marek Ztracený, který k filmu řekl: „Není to dětský příběh, je to skvěle popsaný život a situace. A když vyměníte psa za člověka, tak zjistíte, že je to trochu o životě. Takže si myslím, že to má šanci zaujmout úplně všechny.“ Film bude v kinech od 22. července 2021.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Dalším filmem, který vznikl podle slavné knižní předlohy, je česká komedie Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Natočil jej spisovatel a režisér Patrik Hartl podle své stejnojmenné prvotiny.

V příběhu Prvoka, Šampóna, Tečky a Karla si čtyři kamarádi dvacet let po maturitě přiznají, že nežijí tak, jak si představovali. A rozhodnou se s tím něco udělat. Obsazení je více než hvězdné. Jako Prvok vystupuje Martin Pechlát, jako Šampón se představí David Švehlík, Tečka je Hynek Čermák a Karel herec Martin Hofmann. Kromě nich dostaly v komedii prostor také Daniela Kolářová a Kristýna Boková.

Komedie Prvok, Šampón, Tečka a Karel se v kinech dočkáme od 29. července 2021.

Burešová a Forejt podobu nezapřou: Fanoušci si spletli Evu s Přemkem

Související články

Další články

Nejnovější kauzy