Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Čtyřčlenná rodina zahynula na přejezdu: Srážku automobilu s vlakem zavinila řidička

Čtyřčlenná rodina zahynula na přejezdu: Srážku automobilu s vlakem zavinila řidička
Zdroj: Drážní inspekce
Tragická nehoda
Policisté uzavřeli vyšetřování tragické nehody, při které loni v červenci zemřela čtyřčlenná rodina. Na železničním přejezdu v Černožicích na Královéhradecku měla řidička ignorovat světelnou výstrahu, čímž zavinila srážku vlaku s osobním automobilem. Protože byla na vinně jen zesnulá řidička, vyšetřovatelé případ odložili.

Loni 14. července krátce před třetí hodinou odpolední došlo v Černožicích na Královéhradecku k tragické dopravní nehodě. Osobní automobil se na železničním přejezdu srazil s vlakem. Při nehodě tehdy zemřela čtyřčlenná rodina. Manželský pár, který by loni oslavil dvouleté výročí, a dvě dcerky ve věku 8 a 5 let.

Škodu Fabii měla řídit dvaatřicetiletá žena, která se na přejezd vrhla ve stokilometrové rychlosti a navíc ignorovala světelnou signalizaci. Vlak auto tlačil přibližně 300 metrů a naprosto ho zdemoloval. Policisté uzavřeli vyšetřování s tím, že nehodu zapříčinila zesnulá žena.

"Vyšetřovatel případ ukončil usnesením o odložení, protože neshledal zavinění jinou osobou než řidičkou, která na místě dopravní nehody zemřela. Trestní stíhání je nepřípustné proti tomu, kdo zemřel," řekla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová pro server iDnes.cz.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy