Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Osmý díl Sanitky: Podaří se zachránit tonoucí dívku? Jandera učiní důležité rozhodnutí

Dramatický výjezd k srdečnímu selhání.
Zdroj: Se souhlasem ČT/Jaroslav Trousil
+ Další 2 fotografie
kultovní seriál

Oblíbený seriál Sanitka, který natočil režisér Jiří Adamec, spěje pomalu do dramatického finále. V osmém díle se doktor Jandera (Jaromír Hanzlík) stěhuje k Elišce (Zlata Adamovská). Posádky Záchranné služby čeká několik divokých výjezdů. Budou se například snažit zachránit tonoucí dívku, což je v současné době bohužel aktuální téma. Co dalšího představitele Sanitky tentokrát čeká?

Modernizace pokračuje

V předchozím díle dostala Záchranná služba zbrusu nové, moderní sanitky, v tomto se pak otevírá nové klinické pracoviště s intenzivní péčí.

Případ zneužití záchranky

Záchranáře čeká výjezd do restaurace, kde se jednomu ze štamgastů udělalo nevolno. Ukáže se, že na vině je nadmíra alkoholu a ne zdravotní stav. Posádka sanitky tak místo zachraňování řeší zneužití rychlé lékařské pomoci. Jandera se dostává do ošemetné situace, protože sanitku zavolal otec Elišky, kterého hraje brněnský rodák Vladimír Krška. Je už sám trochu pod parou.

Následně čeká osazenstvo sanitky skutečný výjezd. Dispečink je nasměruje k případu srdečního selhání v tramvaji. Tentokrát půjde doslova o vteřiny a je více než patrné, že zneužití Záchranné služby může mít fatální následky.

Nastupuje Svatopluk Skopal

Místo po doktoru Mádrovi (Petr Kostka), který v minulém díle emigroval, získal doktor Karlík (Svatopluk Skopal). Karlík je spolužák Vojtěcha Jandery, který mu k místu dopomohl. Po nějaké době dostane nabídku, která se neodmítá. Je jí špičkový post na klinice. Už chce Janderovi své rozhodnutí odejít oznámit, ale osud má jiné plány.

Posádka sanitky se nachomýtne k záchraně tonoucí dívky. Její stav je hodně vážný, při převozu je v bezvědomí. Vezou ji právě na kliniku, kam má Karlík nastoupit. Jenomže samolibost lékařů, kteří pacientku odmítnou přijmout, změní Karlíkovo rozhodnutí. Ten tak zůstane u Záchranné služby.

Zajímavosti z osmého dílu Sanitky

Eliška čte knihu Krutá kniha aforismů s lehkými úvahami o těžkém životě od Françoise de La Rochefoucaulda. Zazní citát: „V lásce nejvíc pochybujeme o tom, čemu nejvíc věříme.“

Zachránce tonoucí dívky namluvil herec Jan Čenský, který si v seriálu Sanitka sám zahrál koňáka.

Vše důležité o seriálu Sanitka ➔

Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy