Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Čtrnáctiletá dívka zemřela při natáčení videa na TikTok: Zabil ji proud. Neštěstí přihlíželi zděšení sousedé

Čtrnáctiletá dívka zemřela při natáčení videa na TikTok: Zabil ji proud. Neštěstí přihlíželi zděšení sousedé
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 9 fotografií
tragédie
Teprve čtrnáctiletá dívka zemřela při natáčení videa na TikTok. Dina Aryani, pocházející z indonéské Západní Jávy, se při tanci točila na okraji střechy prázdného domu a z ruky jí vyklouzl telefon. Když se pro něj snažila natáhnout, omylem se dotkla kabelu vysokého napětí.

Ke strašlivé tragédii došlo v indonéské Západní Jávě v pondělí 15. července. Čtrnáctiletá dívka jménem Dina Aryani se společně s kamarády bavila na střeše opuštěného domu, kde se rozhodli natáčet videa na TikTok. Nemohla tušit, že jde o poslední chvíle jejího života.

Dina se zrovna pohybovala na okraji střechy a natáčela se při tanci, když jí telefon vyklouzl z ruky. Snažila se ho chytit, omylem se ale dotkla kabelu vysokého napětí. Elektrický proud ji na místě zabil.

Příšernou událost pod domem sledovali zděšení sousedé, kteří indonéským médiím popisovali, že nemohli nic dělat. Viděli už jen, jak se z Dinina těla valí kouř a plameny. Bezradní byli i dívčini přátelé, kteří s ní na místě byli.

Nebezpečný TikTok

Odborníci i rodiče TikTok kritizují už dlouho. Podle nich se totiž jedná o aplikaci, na níž se dospívající osoby vyzývají k plnění nebezpečných výzev a ztrácejí kvůli ní pozornost. Smrt Diny se ovšem aplikaci přisuzovat nedá, jde o nešťastnou náhodu, která by se jí mohla stát i při vysílání na Instagramu či Facebooku.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy