Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Čtenáři eXtra.cz by na Hrad volili Petra Pavla. Nehodlám utíkat před bojem, říká generál

Zdroj: Profimedia
Prezidentské volby
Petr Pavel na Hrad! Čtenáři eXtra.cz se v anketě, kdo by měl být dalším prezidentem, vyjádřili jasně. Jako nástupce Miloše Zemana tak vidí populárního generála. Ten dostal přednost před současným premiérem Andrejem Babišem a bývalým prezidentem Václavem Klausem. "Je to příjemné a zároveň zavazující," řekl pro eXtra.cz Pavel, který se nyní soustředí na boj s koronavirovou epidemií.

Otázka byla jasná: Koho byste volili za prezidenta? V anketě eXtra.cz měli čtenáři na výběr mezi generálem Petrem Pavlem, premiérem Andrejem Babišem (66) a někdejším prezidentem Václavem Klausem (79). Jasným favoritem se ale stal prvně jmenovaný.

"Je to příjemné a zároveň zavazující. Beru to ale hlavně jako důvěru v práci mnoha lidí, kteří jsou kolem mě, v posledním roce hlavně těch, kdo mi pomáhají s iniciativou Spolu silnější," reagoval generál na výsledek ankety a dodal, že nyní se s iniciativou především soustředí na zvládnutí krize. Volby jsou pro něj až na druhé koleji. "Nabádáme k aktivitě ostatní a chceme stát připravit na lepší zvládání krizí v budoucnu," vysvětluje Pavel.

Epidemie má oproti volbám přednost

Armádní generál Armády České republiky ve výslužbě se přitom nijak netají tím, že by se v budoucnu rád viděl na Hradě. „Pořád platí, že jsem připraven kandidovat. Sám nabádám občany, aby byli aktivními a angažovanými. A šel bych proti svému přesvědčení, pokud bych se předem odmítal do boje o zlepšení situace u nás zapojit. Vnímám to jako službu a já sloužím této zemi celý život," říká Pavel.

Podle něj jsou nyní ale na programu mnohem důležitější věci, jako zkrocení koronavirové epidemie, což se Česku zatím nedaří. "Volby jsou až za dva roky, teď se soustředím hlavně na boj s epidemií a mírnění konfliktů v naší společnosti,“ dodává generál.

Související články

Další články