Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

ČR má první horor à la Blair Witch a je to pořádné maso! Léčebna, kde vraždili kojence, duchové a… Ne, to byste se fakt báli!

+ Další fotografie

Česká kinematografie vstupuje do nové éry, kdy už nebude třeba točit dobré filmy za peníze.

Skupina nezávislých filmařů vystupující jako produkce F8 Art Compamy dala dohromady pozoruhodný horror Svatý Mikuláš, jehož název je odvozen od kdysi reálně existujícího sanatoria, se kterým měla co do činění i „legendární“ Marie Fikáčková , zdravotní sestra, která v roce 1960 zavraždila v Sušici na novorozeneckém oddělení dva kojence, dalším deseti ublížila a byla za to později v pankrácké věznici popravena.

Film, který vznikl za mimořádně nízkých nákladů a po vzoru podobných projektů můžete na jeho realizaci zpětně přispět, podporuje i eXtra.cz poté, co si v něm zahrál náš šéfredaktor (byl osloven pro štěk nikoli zištně coby šéf vlivného média, ale protože je vynikající herec, pozn. aut.) Pavel Novotný, který hororovou atmosféru svou přítomností jen dokreslil.

Horor by měl jít ještě letos do kin, premiéru má 7. listopadu v Plzni a podle našeho názoru o něm ještě hodně uslyšíte!

Svatý Mikuláš/Saint Nicolas (found footage, horor, 75 minut)

Skupinka studentů FAMU točí absolventský dokumentární film o bývalém ústavu u Svatého Mikuláše. V tomto sanatoriu údajně bloudí duše pacientů dodnes. Skupinka studentů vedena Natálií Kocurovou tento ústav navštíví a záhy zjišťuje, že dostat se ven nebude tak snadné, jako bylo dostat se dovnitř.

Hrají: Daniela Alfonzová, Jiří Bystřický, Václav Šindelář, Martin Pospíšil, Karel Pilný a Pavel Novotný (33).

Související články

Další články