Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Covidová tragédie na severu Čech: Zemřela nakažená holčička, bylo jí jen 10

Koronavirus: Podlehla mu desetiletá dívka ze severu Čech
Zdroj: Profimedia
Koronavirus

Další dítě z České republiky podlehlo onemocnění Covid-19. Ve středu 24. listopadu zemřela teprve desetiletá dívka, která měla podle údajů ministerstva zdravotnictví pocházet z Ústeckého kraje.

Podle informací ministerstva zdravotnictví zemřela v pouhých deseti letech malá dívka. Měla pocházet z Lounska v Ústeckém kraji. Nejedná se bohužel o první úmrtí dítěte do patnácti let, které zemřelo na následky koronaviru. Od začátku pandemie jich bylo pět, a to čtyři dívky a jeden chlapec.

Rekordní čísla

Počet lidí nakažených koronavirem rapidně stoupá. V úterý 23. listopadu testy odhalily 25.864 nových případů koronavirové nákazy, což je nejvíce za den od začátku epidemie. Rekordní je i týdenní incidence. Za posledních sedm dní bylo v Česku potvrzeno 1061 případů infekce v přepočtu na 100.000 obyvatel. V nemocnicích je 5652 lidí s potvrzeným covidem, z toho 799 z nich je v těžkém stavu. Ve světovém srovnání je ČR na třetím místě, týdenní incidenci nad 1000 mají nyní z evropských zemí jen Slovensko, Rakousko, ČR a Slovinsko.

Související články

Další články