Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Covid zabil učitelku (†47): Bílina se zahalila do smutku, po Andree zůstaly dvě děti

Učitelka v Bílině podlehla koronaviru.
Zdroj: Základní škola Za Chlumem
Předchozí Další
Koronavirus

Bílinu nedaleko Teplic zasáhla tragická zpráva. Učitelka Andrea P. (†47), pracující v Základní škole Za Chlumem, se nakazila koronavirem a následně zemřela. Podle dostupných informací byla ve škole velmi oblíbená. Byla také milující maminkou, která po sobě zanechala dvě děti. O smutné události informovala na svých stránkách přímo základní škola. 

Učitelka ze základní školy v Bílině Andrea P. náhle podlehla nákaze koronavirem. Příčina úmrtí sice v oficiální zprávě zveřejněna nebyla, ale starostka města Zuzana Schwarz Bařtipánová (za ANO) deníku Právo prozradila, že šlo právě o komplikace spojené s koronavirem.

Škola, v níž pedagožka působila, musela být po rozhodnutí hygieniků uzavřena 30. října, protože se v ní nekontrolovatelně šířil koronavirus. V karanténě se tak ocitlo kolem 600 lidí, přičemž dvě osoby měly skončit v nemocnici, protože byl jejich stav vážný. ​Na začátku měsíce se nákaza potvrdila u devíti dětí a jednoho pedagoga.

Zanechala po sobě dvě děti

Oznámení o úmrtí zveřejnila škola na svých oficiálních stránkách. Uvedla také, že ten, kdo bude chtít na učitelku zavzpomínat, může v předním atriu školy položit svíčky, květiny, nechat vzpomínky. Škola také vyvěsila nad vchodem černý prapor. Učitelku měli všichni ve škole rádi. „Byla to skvělá učitelka. Měla jsem ji na několik předmětů a ráda na ni vzpomínám. Je to neštěstí,“ prozradila Blesku jedna z žaček.

Kromě toho, že byla matkou dvou dospívajících dětí, před časem také získala ocenění za dobrou práci od vedení města Bílina. „Paní učitelku jsem navrhla za dlouholetý přínos naší škole, za nadstandardní práci, individuální přístup k dětem a za podporu projektů. Těší mě, že ji mám ve svém pedagogickém sboru,“ uvedla už dříve ředitelka školy Barbora Schneiderová.

Učitelka se také podílela na tvorbě učebnice českého jazyka, z níž se nyní učí celá republika. Vytvářela i mluvnice či pracovní sešity.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy