Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Courtney Love slaví 56. narozeniny: Za dědictví po Cobainovi jí musela dcera platit

Courtney Love slaví 56. narozeniny: Za dědictví po Cobainovi jí musela dcera platit
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
peníze
Courtney Love, rocková rebelka a někdejší manželka frontmana Nirvany, slaví 56. narozeniny. Dlouhá léta jí vydělávala nejen její vlastní hudba a příležitostné herectví, ale i dědictví po Kurtu Kobainovi. Měla veškerá práva na jeho hudbu a jméno. To však prodala své dceři Frances Bean (27) v momentě, kdy ta dosáhla plnoletosti.

Courtney Love, rodným jménem Courtney Love Harrison, se narodila 9. července 1964 v San Franciscu v Kalifornii. Její rodiče se rozvedli krátce po jejím narození a dětství tak prožila s matkou a jejími nápadníky v hippie komunitě v Portlandu.

Jakmile oslavila šestnáctiny, rozhodla se Courtney utéct z domova a cestovat. Peníze tehdy čerpala z fondu založeného adoptivními rodiči své matky a přivydělávala si i jako striptérka. Nějaký čas strávila i v Anglii, kde vznikla její láska k rockové hudbě.

Psal se rok 1990, když Love v klubu poznala Kurta Cobaina (†27). Do hudebníka se zamilovala a o dva roky později se konala svatba. O půl roku později se páru narodila dcera Frances Bean Cobain. Rodinná idylka skončila, když dne 8. dubna 1994 bylo v jejich domě nalezeno Cobainovo tělo se smrtelnou střelnou ranou v hlavě.

Peníze Kurta Cobaina

Dlouho po smrti Kurta Cobaina lidé uvažovali, kam se poděl všechen jeho majetek v hodnotě 450 milionů dolarů. Ukázalo se, že třetinu odkázal dceři Frances, které v době jeho smrti bylo 20 měsíců a dvě třetiny zdědila právě Courtney Love. Ta měla i práva na jeho jméno a hudbu.

Jakmile bylo Frances Bean 18 let, Courtney jí veškerá práva prodala za 2 750 000 dolarů, v přepočtu za více než 652 milionů korun. Díky tomu je muzikantova dcera doživotně zajištěna, aktuálně jí práva vydělávají 95 000 dolarů měsíčně, v přepočtu tedy 2 a čtvrt milionu korun.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy