Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Copatá holka i noblesní dáma: Jak šel čas s Hanou Maciuchovou

Hana Maciuchová patří mezi legendy českého filmu.
Zdroj: archiv ČT/Ivan Minář, TV NOVA
+ Dalších 5 fotografií
VÝZNAMNÉ ROLE
Legendární herečku Hanu Maciuchovou život nešetřil. A i když prohrála svůj těžký boj se zákeřnou nemocí, její ikonické role tu s námi budou napořád. Připomeňte si, jak se změnila Anče z Krkonošských pohádek na dámu s noblesou.

Legendární herečka v listopadu oslavila své pětasedmdesáté narozeniny, život jí ale co se týče zdravotních komplikací nešetřil. Kromě agresivní nemoci, které nakonec podlehla, se setkala i s jiným problémem – nemohla mít děti. „Roli matky jsem hrála mockrát, ale v reálu jsem se matkou nikdy nestala,“ posteskla si herečka v rozhovoru pro časopis Instinkt.

Za faktem, že nikdy nebude mít dítě, stála vážná nemoc, která uznávanou herečku potkala v jejích pětatřiceti. „Bylo to v roce 1980, kdy jsem vážně onemocněla. Musela jsem tehdy na operaci. Když jsem se po ní probrala, tak ke mně přišli lékaři a oznámili mi, že už nikdy nebudu mít děti,“ konstatovala Hana Maciuchová. Nenechala si ale vzít vítr z plachet a nad zdravotními komplikacemi se povznesla a hrála dál.

Většina lidí ji má v posledních letech zafixovanou jako Miriam Hejlovou z Ulice, šlo však o velmi nadanou divadelní herečku, která působila od roku 1971 v Divadle na Vinohradech. Tam bravurně ztvárnila řadu herecky náročných rolí: Líza z Obchodníka s deštěm, Roxana v Cyranovi z Bergeraku nebo Markétka v Mistrovi a Markétce.

Připomeňte si, jak se změnila Anče z Krkonošských pohádek v šarmantní dámu.

Slečna, co leze po čtyřech a štěká jako pejsek: Kafuu prozradila, jak tento virální trhák vznikal

Související články

Další články

Nejnovější kauzy