Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Copak je to za vojáka? 5 věcí, které jste o kultovní komedii nevěděli

Film Petra Tučka, který se dá v dnešní době již považovat za klasiku. I když už od natočení uteklo skoro třicet let, nic ze svého původního kouzla neztratil. Kdo by snad neměl rád svobodníka Koubu, který má slabost pro všechny ženy, co se jen mihnou okolo? Z Jiřího Langmajera udělal film sexsymbol. Věděli jste ale o filmu všechno?
  1. I když to vypadalo, že má Jiří Langmajer s vojnou vlastní zkušenosti, a proto se dokázal tak vžít do role, opak byl pravdou. Langmajer šel na vojnu až dva roky po natáčení filmu.
  2. Automobily VB, které byly ve filmu vidět, nejsou jen tak ledajaké vozy. Jsou to sovětské vozy vyšší třídy, jež byly vyráběny v letech 1968–1985. Jejich výroba tedy skončila ještě před samotným natáčením.
  3. V roce 1987, kdy se začalo na filmu pracovat, dostal Jiří Langmajer za hlavní roli honorář 7 500 Kč (a to nebyl film natočený za týden). Průměrná mzda tou dobou činila cca 3 026 Kč. Takže boháč se z něj určitě nestal.
  4. Jedná se o jednu z úplně prvních rolí Karla Rodena. Už v tomhle filmu bylo jasné, jaký je to talent.
  5. U natáčení filmu jako poradce asistoval náčelník štábu Československé lidové armády. Ten dbal na to, aby scény vypadaly opravdu reálně. Autentická tak byla veškerá výstroj i podoba výcviku přežití, na kterém se opravdu jedly slepice, ryby, žáby či hadi.

Související články

Další články