Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Conchita Wurst slaví 31. narozeniny: Takhle šel čas s HIV pozitivní vousatou zpěvačkou

Conchita Wurst slaví 31. narozeniny: Takhle šel čas s HIV pozitivní vousatou zpěvačkou
Zdroj: extra.cz
+ Dalších 21 fotografií
galerie
Rakouská umělkyně Conchita Wurst, která se do povědomí široké veřejnosti zapsala svou účastí v Eurovizi 2014, slaví své 31. první narozeniny. Za svůj život prošla mnoha proměnami, obzvláště od doby, kdy veřejně oznámila, že je HIV pozitivní, se mění jako chameleon.

Conchita Wurst, pravým jménem Thomas Neuwirth, se narodila 6. listopadu 1988 ve městě Gmunden v Rakousku. Už v dětství se u Conchity projevovala velká náklonnost ke všemu ženskému, ve velké oblibě měla šaty, sukně a podpatky. Tehdy ještě nemohla ani zdaleka tušit, že její chlapecká touha po životě v ženském těle jí jednoho dne přinese celosvětovou slávu.

Ještě než přišla účast v Eurovizi, Conchita se ještě pod svým pravým jménem a vypadající jako zcela obyčejný muž zúčastnila třetí řady pěvecké reality show Starmania, v níž obsadila druhé místo. Jen krátce poté založila čtyřčlennou pánskou skupinu Jetzt Anders!, která se však rozpadla ještě dřív, než vůbec stihla pořádně vejít v povědomí lidí. Poté, v roce 2011, přišla velká změna v podobě vytvoření postavy Conchity Wurst, která byla charakteristická ženským vzezřením s vousy.

Lidem po celém světě jako by se zastavil dech, když bylo oznámeno, že Rakousko bude v soutěži Eurovision Song Contest 2014 reprezentovat homosexuální transvestita. Zatímco někteří brali účast Conchity jako velký krok ke změně vnímaní lidí s odlišnou orientací, jiní se bouřili - obávali se, že vousatá zpěvačka vyhraje jen díky své výstřednosti. Výhra nakonec skutečně připadla jí, nikdo ale nepochyboval o tom, že to bylo zaslouženě. Její píseň Rise Like a Phoenix byla zazpívaná bravurně.

Roku 2017 vyšel rozhovor s Conchitou, v němž kontroverzní umělkyně uvedla, že své alter ego brzy pohřbí. Umělec prý totiž v roli vousaté zpěvačky dokázal vše, co chtěl, a oznámil, že chce vytvořit zcela novou postavu. K tomu se však nedostal a už navždy bude v paměti veřejnosti zapsán jako Conchita Wurst.

Velkým šokem pro fanoušky kontroverzní zpěvačky bylo oznámení, které učinila v dubnu roku 2018. Na svém Instagramu uvedla, že je HIV pozitivní. „Jsem HIV pozitivní spoustu let. Pro veřejnost to sice není relevantní, ale můj ex mi vyhrožoval, že půjde s touto informací na veřejnost. A já nikdy kvůli tomu nedám nikomu právo zastrašovat mě a ovlivňovat můj život,“ napsala tehdy zpěvačka.

Umělkyně i nadále vystupuje pod pseudonymem Conchita Wurst, několikrát však výrazně změnila image. Nyní nosí dámské oblečení i boty s podpatky a make-up, vlasy má však střižené nakrátko a do původního stylu má daleko. Podívejte se do galerie na to, jak šel s Conchitou čas a jakými proměnami prošla.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy