Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Coca-Cola v Česku končí s dvoulitrovým balením! Češi se bouří!

Dvoulitrové lahve Coca-Coly v Česku od dubna nenajdete.
Zdroj: profimedia.cz
Milovníci Coca-Coly pláčou! Nápoje Coca-Cola, Fanta, Sprite a Kinley tonic se v Česku už nebudou prodávat ve dvoulitrovém balení. Společnost už je začala nahrazovat, a tak už tyto lahve v obchodech od dubna nenajdeme.

Nápoje Coca-Cola, Fanta, Sprite a Kinley tonic se v Česku už nebudou prodávat ve dvoulitrovém balení. Společnost Coca-Cola už je před týdnem začala nahrazovat. Od dubna najdete v obchodech jen lahve o velikosti 1,75 litru, 2,25 litru a plechovky v balení po šesti v 330 mililitrech.

„Od balení dva litry odcházíme, protože již neumožňuje pokrýt různé spotřebitelské příležitosti při konzumaci nápojů,“ potvrdila mluvčí Coca-Cola HBC ČR Kateřina Švecová. „Stará balení dva litry končí nyní v březnu a očekáváme doprodání nejdéle v dubnu,“ dodala. Češi se bouří, protože byli na dvoulitrové lahve zvyklí. Jenže si je teď můžou užít tak maximálně v doprodeji.

Coca-Cola je navíc plánuje v doprodeji zlevnit. Celosvětově společnost Coca-Cola nyní prodává velkou část svých stáčíren a plníren, i když předtím investovala do modernizace, aby zlepšila jejich výkonnost. Společnost také plánuje změnit nové produkty i propagaci značky. Více chce také prodávat nápoje s umělými sladidly.

V Česku vzrostly tržby Coca-Coly v minulém roce o 8,8 procenta na více než 6 miliard korun a o zhruba sedm procent na 354,3 milionu korun stoupl zisk.

Související články

Další články