Žádné metro, ani podobná trapná dramata. Poslední tiskovka České Miss proběhla v jednom z nejluxusnějších hotelů v Praze a úroveň se zdála být vysoká. První šok nastal hned na začátku tiskovky, kdy vedení České Miss nařklo bývalou majitelku a ředitelku v jednom Marcelu Krplovou z toho, že celou agenturu, kanceláře i kasu vybrakovala…

“Paní Marcela Krplová se zachovala jako zlodějka, dokonce vyhrožovala našim partnerům, že pokud s námi budou spolupracovat, bude se s nimi soudit… My se ale nenechali zastrašovat! A tak mají už celou záležitost v rukou naši právníci," řekl hned z kraje Martin Ditmar.

Pak konečně nastal ten velký moment odhalení termínu velkého finále České Miss. To se uskuteční 23. září 2017 v brněnské DRFG Aréně ve spolupráci s HC Kometa Brno. Vítězka následně získá ceny v hodnotě více jak jeden milion korun a následně bude Českou republiku reprezentovat na mezinárodní soutěži krásy Miss Earth.

A s jakou televizí se nakonec Česká Miss spojila, když nevyšla FTV Prima?

„Celou cestu dívek samozřejmě natáčíme a kromě finále připravujeme i seriál Hledá se Česká Miss 2017. Ten poběží od konce srpna každou sobotu od 19 hodin na Regionální Televizi CZ. Jedná se o celoplošnou televizi,“ oznámil všem přítomným Ditmar.

Patronky a koučky se v České Miss také dosti často měnily. Kdo tedy zůstal a jaké jsou vztahy s těmi minulými?

“My těch koučů a patronů máme mnoho. Pokud jde o Simonu, ta svou práci odvedla dobře, a už jí není ani potřeba. Nicméně například fotograf Benedikt Renč, stylista Filip Vaněk a další u nás zůstali. Dále jsou ale i tací, se kterými řešíme problémy – jako například s Miss 2015 Nikol Švantnerovou. Ta s námi ukončila velmi rázně spolupráci a porušila právní podmínky smlouvy, kterou má s agenturou Česká Miss. Pochopitelně to řeší právníci. Je velká škoda, že je stále nevyzrálou ženou, která doteď nedokázala vstřebat mediální svět a závazky," vysvětlil Ditmar.

Finálový večer bude probíhat jak již bylo zmíněno v Brně. Vedení České Miss to rozhodně nebere jako nějakou formu potupy, ba naopak moc si změnu místa konání pochvaluje.

“Když si zavzpomínáme na doby, kdy to vedl pan Miloš Zapletal, tak se finálový večer rovněž konal v Brně a nebo Karlových Varech. Takže to rozhodně nevnímáme jako něco prazvláštního,," uvedla Eva Čerešňáková.