Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Co ukázal případ pražského imáma? Opovrhuje českým právem. Šaría má přednost

+ Další 2 fotografie
GLOSA: Před Městským soudem v Praze stanul muslimský duchovní vůdce Samer Shehadeh a přiznal, že finančně podporoval islámské džihádisty. Co probíhající soud ukazuje? Že bývalý pražský imám zcela pohrdá českým právním systémem. Soudní proces označil za divadlo. Jako muslim se hodlá řídit jen islámským právem.

Bývalý pražský imám Samer Shehadeh před soudem přiznal, že financoval islámské džihádisty. Za podporu terorismu mu hrozí až 15 let za mřížemi. Shehadeh před soudem uvedl, že je hrdý na to, že islámské bojovníky podporoval – psali jsme zde.

Český soud je divadlo

Soudní proces mimo jiné ukázal, že Shehadeh zcela opovrhuje českou justicí. Jediný zákon, který uznává, je islámské právo šaría. „Celý tento soud já neuznávám jako soud. Pro mě je to, bez urážky, jenom divadlo, a ne soud. Já uznávám jenom šaríu a soud šaríi,“ uvedl muslim před soudem. Již dříve hovořil o tom, že touží po tom, aby šaría byla aplikována po celém světě. „Když to nepůjde po dobrém, půjde to silou,“ uvedl v minulosti Shehadeh.

Češi nechápou islám

V létě roku 2016 Shehadeh promluvil pro Český rozhlas. „Češi prostě nechápou, co je to islám. Jde o to, jak se v médiích mluví o islámu a muslimech – že jsou to teroristé, nemluví se o nich téměř pozitivně, islamofobie sílí a můžu říct z praxe, že prakticky opravdu vždy, když se ženou a s dětmi vyrazíme na výlet nebo do města, tak nám někdo nadává, někdo na nás křičí,“ uvedl tehdy Shehadeh. O necelé tři roky později tento muž hovoří o tom, že českými soudci opovrhuje. A to je zásadní bod kulturního a sociálního pnutí.

Paralelní právo

V myšlenkovém světě Shehadeha a některých muslimů dochází k chaosu, když na sebe začne narážet šaría a evropský justiční systém. Muslimové věří, že šaría byla seslána Alláhem a je dokonalá. Žádný lepší soupis zákonů podle muslimů neexistuje.

V tu chvíli plíživě vzniká paralelní právní systém. Na jedné straně šaría a na straně druhé vyhlášky a zákony evropských zemí. Pokud si muslimové chtějí zachovat z jejich pohledu tradiční šaríu, nemohou se řídit světskými zákony. V tu chvíli každou společnost čeká těžká zkouška. Dostáváme se do situace, že naše zákony neplatí pro všechny. Že je tu skupina lidí, kteří zákony a soudy považují za divadlo.

Související články

Další články