Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Seriál Co ste hasiči to schytal: Rychlého vousy k smíchu a celé paskvil na facku, míní diváci

Seriál Co ste hasiči se dočkal velmi pozitivních reakcí diváků.
Zdroj: se souhlasem TV Nova
+ Další 3 fotografie
Reakce čtenářů

Televize Nova v pátek odvysílala první díl nového seriálu Co ste hasiči s Petrem Rychlým v hlavní roli. Od diváků to počin režiséra Vladimíra Skórky pěkně schytal. Lidem zejména vadí, že byť je seriál z prostředí hasičů, dělá z nich spíš šašky. Velká kritika se snesla i na makeup Rychlého, zejména jeho plnovous, který podle diváků vypadal jak nalepený děckem.


Seriál Co ste hasiči se odehrává na venkově a nechává nahlédnout do sousedského života obyvatel vesnice Horní. Děj se pak točí zejména kolem místní hasičské jednotky a jejího velitele Petra v podání Petra Rychlého. Ačkoli má jít o komediální seriál, řadě diváků vadí, jak tvůrci pojali hasiče.

Spolek prďolů

"Myslím, že pan režisér by se měl jít podívat na naši práci a pak si dát facku. Doba je jinde, teď musí být výjezdové jednotky dobrovolných hasičů na úrovni profíků, aby je tito hasiči mohli zastupovat nebo jim být po boku u zásahu," kritizuje seriál hasič Mirek.

Podobný názor zastávali i další lidé. "Protože si všech hasičů opravdu vážím, nechápu, jak mohl někdo takový paskvil natočit. To i dobrovolní hasiči zažívají více vzrušení, a tohle, jak jsem pochopila, mají být profesionálové. Autor snad v životě s žádným hasičem nemluvil! Já čekala, že to bude vzrůšo, protože hasiči jsou opravdoví chlapi, ale tohle je o spolku prďolů! A velitel, který nikdy nebyl u zásahu, je vzácný jako poctivý politik," zlobí se v komentářích na Facebooku Věra.

Vousy budí vášně

Velkou kritiku sklidili také maskéři. Obzvlášť vousy Petra Rychlého působí podle mnohých komentářů lacině a nevěrohodně. "Ve světě jsme hodně známí tím, že máme fantastické maskéry! Opravdu nevím, který patlal nalepoval Rychlému vousy. Trochu fušeřina," všímá si Milena a rozhodně není sama, kdo to tak vidí.

"Ty Rychlého vousy jsou fakt na facku, vypadá to, jako by mu někdo pod bradu nalepil koště," směje se Ladislav. Našli se ale lidé, kterým se seriál líbil nebo je minimálně neurazil. Přesto ony vousy kazily celkový dojem. "Dalo se to, ale ty vousy Rychlého, děs běs," napsala Ewa.

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy