Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Co ste hasiči: Pavel Nový pro eXtra.cz o novém seriálu i své tajemné manželce

Diváci se v seriálu Co ste hasiči mohou těšit na řadu svérázných postaviček.
Zdroj: Se souhlasem TV Nova
+ Další 3 fotografie
rozhovor

Herec Pavel Nový z nového seriálu Co ste hasiči je jedním z našich hereckých klenotů, domovskou scénou je mu Studio Ypsilon a momentálně se můžeme všichni těšit na jeho účinkování v novém seriálu, který od 9. července vysílá premiérově TV Nova.

​Role vysloužilého hasiče​

Jakou postavu v seriálu Co ste hasiči hrajete?

Hraji tam starého vysloužilého hasiče, co taky jiného v mém věku. Moje postava ráda fotografuje a během jednoho fotografování zjistí, že hoří, a od toho se celý děj odvíjí. Postava, kterou hraji, nepoužívá telefon a nemá ráda moderní technologie.

To ale s vámi osobně moc nekoresponduje, vy jste na internetu často, nebo ne?

Nejvíce času na internetu strávím o pauzách během představení, jinak tomu moc nedám. U nás doma máme špatný signál jak na mobil, tak na internet, a vůbec mi to nevadí. Doma jsem si naordinoval hodinku denně na internetu a je to hlavně kvůli mé práci. Když jsem doma, věnuji se jiným věcem.

Doma se nechce bavit o práci

Když mluvíte o práci, vy jste sám sobě manažerem?

Ano, sám si vařím, sám si peru, že se na to nevyseru... Ne, dělám si legraci, ale ano, manažerem jsem si sám, ovšem o vydělané peníze se samozřejmě stará moje žena.

Vaše manželka se ale obecně na veřejnosti moc nevidí, chodí za vámi alespoň do divadla?

Na mém představení byla během našeho manželství asi třikrát. Myslím si, že je to dobře, nechceme se doma bavit o práci. Doma máme jiné řeči a hlavně dříve jsme měli na práci úplně jiné činnosti než vést hovory, natož o divadle nebo o filmu, a musím vám říci, že to bylo mnohem příjemnější

O natáčení seriálu Co ste hasiči

Zpět k Hasičům, bavilo vás natáčení?

Bylo to super, s režisérem Vladimírem Skórkou jsme se rychle domluvili, navrhnul jsem mu řešení, na jaké jsem v Ypsilonce zvyklý, a sice, že já nabízím a režisér Jan Schmidt přijímá, nebo ne. Takhle jsem to měl i s panem režisérem Hynkem Bočanem, když jsem byl moc, Bočan řekl „méně barev chlapče“, a když jsem byl málo, řekl „přidej“ a fungovalo to. Dlouhé kecy okolo role nemám rád. Kdysi jsem četl knihu od Alfreda Hitchcocka, zakladatele filmu a hororu, a ten vždy nechal herce vykecat, a pak řekl: „Vždyť je to jenom film.“ A měl pravdu.

Ideální seriál na prázdniny

Myslíte si, že to bude dobrý seriál?

Já myslím, že to bude moc fajn, zvlášť na prázdniny, takový odpočinek, legrace, pohoda. Já se na seriály vlastně dívám docela rád, dříve jsem dost poctivě sledoval Ordinaci v růžové zahradě do té doby, než jsem tam začal sám hrát.

Jaký máte nejradši seriál nebo film?

Takhle to nemám, buď se mi to líbí, nebo ne. Nejraději mám vždy seriál nebo film, který se právě točí a já v něm hraju. Je to samozřejmě i kvůli penězům, ale hlavně mě baví, že můžu být u toho, když něco vzniká, a také jsem mezi mladými lidmi, a to mě zásobuje pozitivní energií. Teď jsem točil film Láska na špičkách a také film s Jirkou Havelkou Vlak. Ve Vlaku hraji otce jedné cestující a ten muž, kterého hraji, nemluví, což je super, protože jsem se nemusel učit text.

Nejčastěji hrál lotry

Vás vaše práce, zdá se, opravdu baví…

Jasně, pořád mě to baví a dnes už mě to i pěkně živí. Ze začátku to byla tedy bída, ale teď je to super a mám toho docela hodně. Jako mladý herec jsem měl fakt občas hlad a musel jsem si přivydělávat tím, že jsem chodil vykládat vagony na nádraží, nebo jako číšník a plavčík… a pak jsem se chytil. Měl jsem kliku a natočil jsem super bijáky s úžasnými herci a režiséry.

Vy jste vždy hrál hlavně sportovce, ne?

Spíš lotry. S tím mým obličejem se moc intelektuálové hrát nedají…, nebo, že by jo? Kdo ví.

Více o seriálu Co ste hasiči si přečtete zde ➔

Související články

Další články