Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Co spojuje uříznutou hlavu u Lyonu a útoky v Tunisku? A proč tentokrát nemluví Zeman jako nesvéprávný alkoholik?

Turisté našli smrt na pláži!
Teroristé napojení na radikální džihádistické skupiny rozpoutali během pátku krvavé peklo. Navíc nelze vyloučit, že brutální útoky byly koordinované z jednoho velícího centra! Co na to říká prezident Zeman?

Takže si zopakujme, co se dělo ve světě za posledních 24 hodin.

Nejprve se teroristé pokusili do povětří vyhodit chemickou továrnu u francouzského Lyonu. Když se to nepovedlo, tak uřízli hlavu muži, který je synem majitele. Toho si na místo přivezli zřejmě právě kvůli tomu, aby ho donutili spolupracovat. Kdyby se jim továrnu podařilo vyhodit do vzduchu… Tak jsou mrtvých stovky, možná tisíce.

Na pláži u tuniského města Sousse vyvraždili ozbrojenci 37 západních turistů, dalších 36 lidí je zraněno. Oběti pochází z Německa, Irska a Belgie. Jeden z útočníků byl zabit. Pokud měl komplice, tak ten zřejmě unikl.

Třetí útok se stal v Kuvajtu. Sebevražedný atentátník tam zabil 25 lidí, kteří se modlili v mešitě. K činu se hlásí Islámský stát.

Čtvrtý útok, který nese také rukopis Islámského státu, se stal ve čtvrtek večer v syrském Kobani. Bylo zde zabito 140 lidí, převážně Kurdů.

Pentagon už vzkázal, že není možné vyloučit, že tyto útoky byly koordinované a dopředu připravené. Že to byl prostě dopředu plánovaný útok s jedním velením.

Pokud tomu tak bylo, tak je to největší úder Islámského státu od jeho vzniku. Mrtvých je více než 200 a kdyby ta továrna u Lyonu bouchla… Naštěstí nebouchla.

Každopádně se už tak nějak všichni politici na světě shodli, že za všemi těmito útoky jsou radikálové z Islámského státu.

Prezident Zeman, kterého na stránkách eXtra.cz dlouhodobě kritizujeme, nyní neslovíčkařil a na rovinu pojmenoval, co to Islámský stát je a jak ho zničit.

„Islámský stát je rakovina, ale rakovina může metastázovat, nyní proniká do Tuniska. Jsou dvě koncepce vývoje Islámského státu. První říká, že Islámský stát bude poražen, že jeho území se zmenší, že to dokáží jednak samy arabské země, jednak spojenecké bombardování a konečně Pešmergové z Kurdistánu. To je koncepce, které já nevěřím. A pak je druhá koncepce, která říká, že proti Islámskému státu se má bojovat ničením jeho teroristických, výcvikových základen. Kdyby se to dělalo už předtím, tak ten atentát v Tunisku možná nemáme. Proti Islámskému státu nemůžeme bojovat jen tím, že se politici vezmou v podpaždí a půjdou pár desítek metrů po francouzské ulici,“ řekl Zeman v narážce na velký pochod v Paříži po útoku na časopis Charlie Hebdo.

Nevíme, čeho se Zeman dnes napil, ale padají z něj slova, která mají hlavu a patu.

Zničit Islámský stát je den od dne ale složitější. Jde o to, že má hodně sympatizantů mezi bohatými šejky, kteří žijí v Kuvajtu a nebo v Saúdské Arábii. Tyto mecenáše by bylo třeba zničit. Jenže proti Kuvajtu ani Saúdům nemůže Evropa ani USA zasáhnout. Jsou to totiž naši spojenci…

Mohlo by vás zajímat

Další články