Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Co se to v tom světě děje? Kanibal zvaný „Šílený pes“ snědl během lynčování muslimů ve Středoafrické republice kus zabitého člověka

Lynčování. Kdo jej začal? Je to jedno, vede se totiž ve jménu víry.
Alláh nebo Bůh, plodí to násilí stejně.
Zdroj: reprofoto MailOnline

Kdo má pravdu a je lepší? Bůh. Alláh. Ne, Bůh. Ne, Alláh. Bůh, nebo ti useknu ruku! Alláh, nebo ti ustřelím hlavu! Tak tohle teď probíhá bez valnějšího zájmu světových médií ve Středoafrické republice.

Křesťani a muslimové tam neumějí žít vedle sebe a zemí zmítá přímo hororové lynčování obou skupin. Je jedno, kdo tuhle „válku o víru“ začal, důležité je, že jí není konce. Hlavní město Bangui je denně svědkem výjevů, které snad v tomhle světě už nemají co dělat.

Na ulicích hoří mrtvá těla, v prachu se válejí mrtvoly žen, mladých mužů a dokonce dětí. Vše je jen pomsta za dřívější konání, násilí plodí násilí. Muslimové se pomstili nožem na křesťanech. Ti se pomstili na muslimském taxikáři. Následovala odveta, při níž přišla o život křesťanská žena. To vyvolalo další lynč na muslimech, dva muži byli zabiti a jejich těla spálena na ulici. Na to se právě nyní díváte v naší galerii.

Až po vraždě se na místě činu a v davu zjevil muž jménem Ouandja Magloire, zvaný Mad Dog alias Šílený pes. Kanibal z hlavního města Bangui, kterého úřady nechávají chodit volně po ulici. Jednomu z mrtvých muslimských těl uřezal maso z nohy a snědl. Není to jeho první útok, dříve vytáhl jednoho muslima z autobusu, kterého pobodal a jemuž také uřezal a snědl nohu. Reportérovi BBC tak podle serveru Mail Online, jenž o těchto hrůzách informuje, řekl, že se jednalo o pomstu za vraždu jeho manželky. Ta byla v té době těhotná.

Řešení nemá konce a nikdo s násilím hlavně ani přestat nechce. Jednou budou muset, až v téhle africké zemi nikdo nezbude.

Související články

Další články